Сторінка:Подорож довкола землї в 80 днях.pdf/160

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

по півтора милї. По шинах вчера положених посувала ся за робітниками машина і довозила будівляний материял для другого дня. Таким способом будова поступала незвичайно скоро.

Від зелїзницї Тихого Океана розходить ся кілька бічних шляхів до держав Йови, Канзаса, Кольорада і Ореґона. Почавши від Омаги іде она лївим берегом ріки Плятте аж до сполученя з північним бічним шляхом, між тим як полудневий шлях біжить країною Лярамі горами Весеч, довкола Солоного озера, аж до столицї Мормонів Лєк-Сольт-Сіті, відтак сходить в долину Туіля, здовж американьскої пустинї, здовж гір Сідер і Гумбольдта, попри ріку Гумбольдта і гори Сієра Невада аж до Сакраменто і Тихого Океана. Однако помимо такого тяжкого терену не має ся зелїзниця навіть в Скелистих горах більшого спаду як 112 стіп на одну милю.

Сю довжезну дорогу перебігають поїзди в сїмох днях, так що пан Пилип Фоґ міг — як сам надїяв ся — сїсти вже 11-го в Новім Йорцї на корабель, що відходив до Лїверпуля. Ваґон, в котрім сидїв Пилип Фоґ, був довгий і подібний до омнїбуса та спочивав на двох чотироколесних підставах, котрі так повертають ся, що можуть їздити навіть по сильних скрутах. В серединї ваґона не було нїяких передїлок, лише два ряди сиджень, по однім на кождій сторонї; серединою був перехід до комнаток для тоалєт і. т. и. Всї ваґони були получені з собою містками, так що подорожні могли переходити з одного кінця поїзду до другого. Поїзд складав ся з воза для реставрациї, сальонового, для каварнї і з воза скляного, звідки подорожні могли оглядати околицю. Хибувало лише воза для вистав театральних, хоч з часом і они будуть заведені.