Сторінка:Подорож довкола землї в 80 днях.pdf/47

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

баю мав корабель перебути в 168 годинах. Впрочім море було спокійне а північно західний вітер дозволив розпустити вітрила і додавав кораблеви ще більшої скорости. Парохід тепер вже менше хитав ся то й панї появили ся на покладї в сьвіжих уборах.

Так відбувала ся подорож при найлїпших услівях. Паспарту одушевляв ся милим товаришем, котрого кинув єму случай в особі пана Фікса.

В недїлю дня 20. жовтня коло полудня показали ся з далека береги Індий. Дві години пізнїйше підплив керманич до „Монґолїї“. На видокрузї відбивав ся ряд горбків в гармонїйних начерках від синього неба. Вскорі висунули ся наперед живописні ряди пальм, що заслонюють місто від сторони моря. Корабель вплинув до лиману, утвореного островами Сальсет, Коляба, Елефанта і Бечер а за півпята годин стояв вже в пристани бомбайскій.

Пилип Фоґ лише що перестав грати трицятого третого робра в сїм дни і скінчив сю гарну подорож чудесною виграною, бо зробив з товаришем 13 лєв.

Монґолїя“ приїхала до Бомбаю замість 22. вже 20. жовтня, отже, Фоґ зискав від часу виїзду з Лондона два днї. Сей зиск записав він точно в своїй записній книжцї на дотичнім місци.

 
X.
 
Паспарту́ тратить черевики.
 

Звістно, що Індиї, сей великий перевернений трикутник, з підставою на півночи а вершком на полудни, займає 1 мілїон 400 тисяч миль квадратових і числить