Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/105

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Існуючі території та об’єкти ПЗФ Київщини



ХХІІІ «Про нововиявлені території та об’єкти природно-заповідного фонду місцевого значення Київської області».

Дендропарк розташований на підвищеному березі р. Унави. Це найбільш північна ділянка Лісостепу поблизу природної межі лісової та лісостепової зон. Рельєф почленований ярами, які впадають до річки Унави. Дендрофлора парку є багатою і різноманітною. На початку ХХ століття тут було висаджено групу лип серцелистих, кленів гостролистих, грабів, кінських каштанів, кленів польових. На схилах та днищах ярів зростають дерева природної флори, серед яких чимало старих екземплярів. Це – тополя біла, тополя чорна, в’яз, верба ламка, верба п’ятитичинкова. З чагарників є ліщина, свидина. Особливої уваги заслуговують екзотичні види дерев та чагарників. Тут зростають тсуга канадська, псевдотсуга тисолиста, верба Матсуди. Окрім того, тут зростає тис ягідний, що занесений до Червоної книги України.

Джерело: Наукова характеристика проектованого Фастівського дендропарку місцевого значення. Укладач: Андрієнко Т. Л.

149. Заповідне урочище місцевого значення «Вепрове»

Заповідне урочище знаходиться на землях Небелицької сільської ради Макарівського району, та займає площу 118 га на території Небелицького лісництва ДП «Макарівське лісове господарство» – кв. 42, 43. Створене рішенням 16 сесії 21 скликання Київської обласної ради від 10.03.1994 р. Землекористувачем є Державне підприємство «Макарівське лісове господарство».

Урочище «Вепрове» за рослинним покривом є дубово-сосновими та сосновими насадженнями з трансформованим рослинним покривом на більшій його частині. Цінність полягає у самовідновленні корінних порід. Густий підлісок із бузини червоної та чорної, а також густих заростей малини створює сприятливі умови для схованок диких свиней. У розрідженому другому ярусі зростає дуб, клен татарський, поодиноко трапляється груша лісова. Відімічені ділянки, де збереглись окремі старі ділянки дерева липи серцелистої, граба, а також куртини ялини звичайної. Загущеності цих ценозів сприяють також ділянки зі значною участю хмелю.

Трав’янисті види на таких ділянках не утворюють густого покриву у зв’язку із затіненням. Це в основному папороті: щитник чоловічий і безщитик жіночий. Серед лісових видів тут зростають хвощ лісовий, вероніка лікарська, чистець лісовий, грушанка середня, наперстянка великоцвітна, вороняче око звичайне. На

103