Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/106

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Природно-заповідний фонд Київської області



узліссі – дзвоники персиколисті та ряд інших видів. Значні площі займають ділянки, де в трав’яному покриві переважають розривтрава дрібноквіткова та кропива дводомна, що свідчить про значний антропогенний вплив на екосистему.

Джерело: Наукова характеристика проектованого заповідного урочища «Вепрове» у Макарівському районі Київської області. Укладач к.б.н. Прядко О.

150. Заповідне урочище «Верем’я»

Об’єкт розташовується в Обухівському районі займає площу 6,7 га. Знаходиться в межах Копачівської сільської ради. Об’єкт створено рішенням 16 сесії ХХІ скликання Київської обласної Ради народних депутатів від 10.03.1994 р.

В урочищі виявлені великі популяції рідкісних для Київщини степових видів – адонісу весняного та анемони лісової. Також на ділянці добре виявлене флористичне ядро лучно-степових видів. Тут зростають шавлія дібровна, ліщина розлога, наявні великі популяції цінних лікарських рослин – цміну піскового та заячої конюшини.

Дном балки протікає струмок від великого джерела, яке знаходиться в бетонному кільці, обсаджене вербами ламкими. У вологому зниженні біля джерела зростають типові болотні трави – лепешняк плавучий, очерет лісовий, паслін солодко-гіркий, ранник тіньовий.

У фауністичному відношенні урочище має цінність як місце розмноження земноводних у весняний період та водопою птахів у літню спеку.

Джерело: Наукова характеристика проектованого заповідного урочища «Верем’я» в Обухівському районі Київської області. Укладач: Клєстов М. Л.

151. Заповідне урочище місцевого значення «Галаганове»

Урочище розташовується розташовується в межах Безуглівської та Шевченківської сільських рад Згурівського району та займає площу 170 га. Землекористувачем є ДП «Переяслав-Хмельницьке лісове господарство». Оголошено рішенням Київського облвиконкому № 118 від 28.02.1972 р.

Джерело: Положення про Заповідне урочище місцевого значення «Галаганове».

152. Заповідне урочище місцевого значення «Корчуватник»

Розташовується в межах Приміського лісництва ДП «Київське

104