Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/132

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Природно-заповідний фонд Київської області



Положеннями 2 і 3 Бернської конвенції. На піщаних дюнах також гніздує кулик-сорока, занесений до Червоної книги України.

Під час сезонних міграції велика кількість перелітних водоплавних птахів зупиняється в акваторії заказника для перепочинку (зокрема мартинові, коловодники та кулики роду Calidris).

На території об’єкта відмічений горностай, занесений до Червоної книги України, та видра і норка європейська, що крім Червоної книги України, занесені до Червоної книги Міжнародного Союзу Охорони Природи та Бернської конвенції. Поширені на теренах острівного архипелагу куниця кам’яна та тхір лісовий, які охороняються Бернською конвенцією.

Джерело: Обгрунтування створення ландшафтного заказника місцевого значення «Бориспільські острови». Укладачі: Костюшин В. А., Атамась Н. С., Богомаз М. В., Сіренко І. П., Василюк О. В.)

193. Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Дуб-Володар»

Об’єкт знаходиться на території Лобачівської сільської ради Володарського району Київської області на околиці с. Нове Життя. є дубом віком 600 років, що на висоті 1,3 м має охоплення 5,75 м, висота дерева 30 м. Землекористувачем є ДП «Білоцерківський лісгосп». Площа 0,02 га. Об’єкт був створений рішенням 35 сесії Київської обласної ради V скликання від 03.02.2011 р. № 043-04-VІ.

Джерело: Наукове обгрунтування створення ботанічної пам’ятки природи місцевого значення «Дуб-Володар». Укладачі: Парнікоза І. Ю., Борейко В. Є.



 

130