Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/133

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Проектовані території та об’єкти ПЗФ Київщини



ПРОЕКТОВАНІ ТЕРИТОРІЇ ТА ОБ’ЄКТИ ПЗФ КИЇВЩИНИ

В цьому розділі зібрані відомості з наукових обґрунтувань та інших зібраних нами матеріалів, які містять інформацію про проектовані та пропоновані в різний час нові території та об’єкти ПЗФ Київської області. Розміщені в розділі тексти є лише витримками з оригінальних матеріалів і не є повними їх описами.

Описи розміщені в порядку від об’єктів загальнодержавного значення до об’єктів місцевого значення та згруповані згідно таблиці у Додатку 2 в порядку по адміністративних районах.

Території та об’єкти загальнодержавного значення

1. Національний природний парк «Дніпровсько-Тетерівський»

Національний природний парк площею 30 600 га пропонується створити у межах Дніпровсько-Тетерівського державного лісомисливського господарства, на території Вишгородського та Іванківського районів у межах п’яти сільських рад: Вахівської, Богданівської, Сухоліської, Страхоліської, Руднє-Димерської. Створення даного об’єкта передбачено Указом Президента України від 01.12.2008 р. № 1129/2008.

Флора даного об’єкта налічує понад 260 видів вищих рослин. У лісах, що представлені малопорушеними екосистемами, зростають верба чорнична, сон широколистий та сон лучний, що занесені до Червоної книги України. У верхів’ях р. Жидок збереглася в майже непорушеному стані унікальна болотна флора Полісся, що зникла в багатьох інших місцях внаслідок осушувальної меліорації. Тут також наявні популяції цінних видів, таких як бобівник трилистий, образки болотяні та теліптеріс болотяний, що рекомендовані до внесення в Червоний список Київської області. У водоймах, утворених річками Жидок та Хохора трапляється також рідкісна комахоїдна рослина альдрованда пухирчаста, яку занесено до Червоної книги України. Особливу цінність становить фауна хребетних тварин та риб. На території проектованого НПП поширена сова сіра, сич хатній, яструб великий та підсоколик великий. Усі ці птахи охороняються згідно з Додатком ІІ Бернської Конвенції. З осілих птахів велику цінність становлять популяції гніздуючих тут червонокнижних лелеки чорного та орлана-білохвоста.

На території проектованого НПП відомо три археологічні пам’ятки: поселення часів бронзи у с. Дудки та с. Ритні, а також курганна група у с. Завадівка.

 

131