Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/141

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Проектовані території та об’єкти ПЗФ Київщини



крячки. У межах урочища розміщена змішана колонія чапель (сіра, чепура велика та руда). Велика кількість видів птахів, які зустрічаються у проектованому заказнику, охороняються Бернською конвенцією. На території урочища серед ссавців звичними видами є козуля європейська, кабан, заєць сірий, білка звичайна та велика кількість видів дрібних гризунів та комахоїдних тварин (у т.ч. їжак білочеревий та бурозубки). З хижаків тут мешкає лисиця звичайна, ласка, борсук, бобри, ондатра, а також занесена до Червоної книги України видра річкова. Дуплисті дерева урочища дають притулок для шістьох видів рідкісних кажанів, серед яких вечірниця мала та нічниця ставкова, що охороняються Червоною книгою України.

Джерело: Наукове обгрунтування створення ландшафтного заказника місцевого значення «Макіївська дача». Укладачі: Костюшин В. А., Василюк О. В., Парнікоза І. Ю., Сіренко І. П.

10. Регіональний ландшафтний парк «Рось»

Територія, пропонована для створення парку, охоплює гирлову частину р. Рось, заплаву річки у пониззі, ділянку борової тераси долини Росі на перетині із боровою терасою Дніпра, а також частину лесової тераси лівобережної частини пониззя у Богуславському районі Київської області та на суміжних територіях у Черкаській області.

На території, що пропонується для створення РЛП, відмічені локалітети 56 рідкісних видів. Серед них: козельці українські, занесені до Європейського Червоного списку; 15 видів, занесених до Червоної книги України (у т.ч. гронянка півмісяцева, пальчатокорінник травневий, вовчі ягоди пахучі, зелениця сплюснута, гніздівка звичайна, зозулинці блощичний, салеповий, шоломоносний, болотяний, любка дволиста та зеленоквіткова, сон лучний, сальвінія плаваюча, ковила дніпровська, водяний горіх плаваючий); 11 видів з Червоного списку водних макрофітів України (жовтець водяний, виринниця весняна, кушир підводний, хотонія болотна, латаття біле та сніжно-біле, глечики жовті, рдесники альпійський, сплюснутий та волосовидний, пухирник малий); 28 видів, що потребують регіональної охорони (адоніс весняний, астрагал мінливий, верес звичайний, волошка дніпровська, зіноваті дніпровська та ліндемана, зимолюбка зонтична та ін.).

Джерело: Наукове обргрунтування створення регіонального ландшафтного парку «Рось». Укладач: Куземко А. А.

 

139