Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/145

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Проектовані території та об’єкти ПЗФ Київщини



угруповання лисохвосту та тимофіївки лучних. Болотисті луки представлені угрупованнями осоки гострої, рідше лепешняку великого. З регіонально-рідкісних видів тут зустрічаються червонокнижні півники сибірські та тирлич звичайний. Також тут виявлені два види орхідних, що занесені до Червоної книги України: коручка болотна та пальчатокорінник м’ясочервоний. Суто болотяна рослинність представлена такими видами, як півники болотяні, вербозілля звичайне, плакун верболистий. Основу водних угруповань формують рдесники пронизанолистий, гребінчастий, блискучий та плаваючий, елодея канадська, ряски мала та трироздільна. Особливої цінності зазначеним водоймам надає присутність рідкісних угруповань водних рослин, занесених до Зеленої книги України: угруповання глечиків жовтих, латаття білого, а також сальвінії плаваючої. В тутешніх водоймах трапляється також найменша квіткова рослина на землі – вольфія безкоренева.

Вказана територія є середовищем існування комах, занесених до Червоної книги України: дозорця-імператора, кордулегастера кільчастого, стрічкарки блакитної, махаона, поліксени, вусача мускусного та ін. Внутрішні водойми населяють наступні види риб: щипавка звичайна, йорж Балона, синець звичайний, чехоня звичайна, білизна європейська, сом європейський, що охороняються згідно з Бернською конвенцією. Територію об’єкта заселяє 9 видів амфібій, з яких квакша звичайна, тритон гребінчастий та кумка червоночерева охороняються міжнародною Червоною книгою, а часничниця звичайна, ропуха зелена та жаба гостроморда – Бернською конвенцією. З поширених плазунів ящірка зелена, ящірка прудка та черепаха болотна охороняються Бернською конвенцією. Найбільш численною групою тварин на вказаній території є птахи. Серед хижих видів тут відмічені боривітер звичайний та шуліка чорний. Під час осіннього прольоту тут трапляються качки: чернь чубата, гоголь а також кулики. Зустрічаються також гагари червоношия та чорношия, мартини сивий та звичайний, середній крохаль та луток.

Територія об’єкта входить до складу Дніпровського екологічного коридору та є рекомендованою до надання статусу водно-болотного угіддя міжнародного значення.

Джерело: Наукове обґрунтування створення ландшафтного заказника місцевого значення «Луки над річкою Павлівка». Укладачі: Парнікоза І. Ю., Василюк О. В.

 

143