Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/147

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Проектовані території та об’єкти ПЗФ Київщини



що простягається через територію сільської ради із заходу на схід. Площа об’єкта – 1500 га.

Проектований заказник прилягає до території іншого об’єкту, заповідання якого запропоноване нами – ландшафтного заказника місцевого значення «Болота Кругле та Шапчине». Флора і фауна обох проектованих заказників аналогічна.

Джерело: Наукове обґрунтування створення ландшафтного заказника місцевого значення «Болота Карань та Глуховщина». Укладачі: Василюк О. В., Парнікоза І. Ю., Прекрасна Є. П.

21. Ландшафтний заказник місцевого значення «Процівські луки»

Об’єкт включає заплаву Дніпра (лівобережну заплаву, острови та водну поверхню водосховища) від острова Дикий на півночі до м. Українка на півдні. Адмнінстративно проектований заказник знаходиться в межах Обухівського та Бориспільского районів в межах Процівської сільської ради. Площа об’єкта – 4000 га.

Рослинність вказаної території представлена такими основними групами: піщаними луками, справжніми луками, болотистими луками та болотами, заплавними лісами, прибережно-водною та водною рослинністю. Піщані луки займають найбільшу площу і найвищі елементи рельєфу. Вони сформовані в основному з вівсяниці Беккера, куничника наземного та келерії сизої. Флористичне ядро проектованого заказника формують щавель горобиний, миколайчики плоскі, енотера дворічна, гвоздика Борбаша, полин Маршала, очитки звичайний та їдкий. В складі таких угруповань зустрічаються козельці та щавель українські та жовтозілля дніпровське, занесені до Європейського Червоного списку, а також такі малопоширені рослини, як очиток шестирядний, що знаходиться тут на східній межі свого ареалу. У справжніх луках переважають угруповання вівсяниці лучної, тонконогу лучного та пирію повзучого. На бідніших ґрунтах поширені угруповання лисохвосту та тимофіївки лучних. Флористичне ядро таких лук найбагатше. Тут зустрічаються типово лучні види: волошка лучна, суховершки звичайні, зозулин цвіт, цибуля гранчаста, конюшини гірська та альпійська. У комплексі зі справжніми луками на території об’єкта по знижених зволожених ділянках прилеглих до водойм сформувалися болотисті луки. Вони представлені угрупованнями осоки гострої, рідше лепешняку великого. Флористичне ядро в них утворюють такі гідрофільні види, як гадючник в’язолистний, щавель кінський, хвощ

145