Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/149

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Проектовані території та об’єкти ПЗФ Київщини



Джерело: Наукове обґрунтування створення ландшафтного заказника місцевого значення «Процівські луки». Укладачі: Подобайло А. В., Остапченко Л. І., Парнікоза І. Ю., Борейко В. Є.

22. Ландшафтний заказник місцевого значення «Тетерівський бір»

Об’єкт розташований у Бородянському районі, його територія включає кв. 57, 58, 72, 73 Поташанського ДП «Тетерівське лісове господарстсво». Загальна площа об’єкта – 200 га.

Рослинність вказаної території представлена мішаним середньовіковим та пристигаючим деревостаном, який утворений сосною звичайною, дубом черешчатим та березою бородавчастою. У другому ярусі високого підросту часто зустрічається рідкісний вид для Київської області – ялівець звичайний. Серед трав’янистих рослин зустрічаються п’ять видів, що занесені до Червоної книги України – плаун колючий, діфазіаструм сплюснутий, сон лучний, сон розкритий та коручка черемниковидна. У проектованому заказнику зростають також рідкісні для Київщини види – плаун булавовидний та конвалія травнева.

На території об’єкта мешкає сіра ропуха, вуж звичайний та гадюка звичайна. Поширена тут прудка ящірка, що охороняється Бернською конвенцією (Додаток ІІ). Серед птахів в межах проектованого заказника зустрічаються канюк звичайний та змієїд – вид занесений до Червоної книги України. Теріофауна даної території представлена козулею європейською, кабаном та ласкою, низкою видів дрібних ссавців

Джерело: Наукове обґрунтування створення ландшафтного заказника місцевого значення «Тетерівський бір». Укладачі: Безусько А. Г., Борейко В. Є.

23. Ландшафтний заказник місцевого значення «Мирчанський»

Територія проектованого заказника знаходиться у підпорядкуванні Мирчанської сільської ради Бородянського району та має площу 30 га. Об’єкт є болотними луками та середньовіковими листяними лісами. З рідкісних видів тут трапляються такі орхідеї, як пальчатокорінники м’ясочервоний та Фукса, а також коручка чемерниковидна.

Джерело: Наукове обґрунтування створення ландшафтного заказника місцевого значення «Мирчанський». Укладачі: Богомаз М. В., Василюк О. В.