Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/150

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Природно-заповідний фонд Київської області



24. Ландшафтний заказник місцевого значення «Клавдієвська діброва»

Проектований заказник розташований у Бородянському районі, його територія площею 100 га включає кв. 80 та 81 Клавдієвського лісництва Клавдієвського державного лісового господарства.

Рослинність вказаної території представлена мішаним та широколистяним стиглим деревостаном, який утворений сосною звичайною, дубом черешчатим, березою бородавчастою, грабом звичайним та вільхою чорною. Найбільшу природну цінність проектованого заказника становлять лісові території вздовж річки та болота, де зустрічаються ділянки дубово-грабового лісу віком від 100 до 150 років. У другому ярусі високого підросту зустрічаються горобина звичайна та клен гостролистий. Трав’яний покрив утворюють анемона жовтецева та дібровна, ряст ущільнений і порожнистий, фіалка собача та запашна, зірочник ланцетолистий, вовче тіло болотне, зеленчук жовтий, собача кропива, підмаренник чіпкий, петрів хрест. Серед рослин, що занесені до Червоної книги України тут зустрічаються два види – булатка довголиста та цибуля ведмежа або черемша. На території проектованого заказника зростають два рідкісних для Київської області види: проліска дволиста і конвалія травнева. Рідкісна ентомофауна проектованого заказника представлена двома видами, що занесені до Червоної книги України – махаоном та жуком-оленем. Серед земноводних та рептилій на території об’єкта мешкають ропуха звичайна, вуж звичайний, гадюка звичайна. Поширені також ящірка прудка та веретільниця ламка, які охороняються Бернською конвенцією (Додаток ІІ). Орнітофауна представлена дятлами та повзиком, декількома видами синиць, голубом-синяком. Серед ссавців зустрічаються козуля європейська, кабан, лисиця звичайна, заєць сірий та типовий для регіону набір видів дрібних ссавців – гризунів та комахоїдних.

Джерело: Наукове обґрунтування створення заказника місцевого значення «Клавдієвська діброва». Укладачі: Безусько А. Г., Борейко В. Є.

25. Ландшафтний заказник місцевого значення «Луб’янські ліси»

Територія проектованого заказника розташована між населеними пунктами Луб’янка та Здвиженка Бородянського району і має площу 1000 га. Об’єкт є дібровою віком понад 150 років, а також цінним місцезростанням булатки довголистої, зозулиних черевичок та ведмежої цибулі.

 

148