Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/159

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Проектовані території та об’єкти ПЗФ Київщини



39. Ландшафтний заказник місцевого значення «Острів Любичів»

Проектований заказник розміщений на території однойменного Деснянського острову Любичів, в межах Вишгродського та Броварського районів, що утворений руслом р.Десна та її протокою Любич. Він знаходиться між селами Літочки, Літки, Рожни, Нижня Дубечня, Пирново, Воропаїв та Жукин.

Найбільшу площу на території об’єкта займають справжні та болотисті луки. Тут зустрічаються типово лучні види: волошка лучна, суховершки звичайні, коронарія зозуляча, цибуля гранчаста, конюшина гірська та ін. Флористичне ядро болотистих лук утворюють такі гідрофільні види, як гадючник в’язолистний, щавель кінський, хвощ річковий, плакун верболистий, вербозілля звичайне та ін. З регіональнорідкісних видів, тут зустрічаються півники сибірські. Піщані луки сформовані в основному з вівсяниці Беккера, куничника наземного та келерії сизої. Флористичне ядро формують щавель горобиний, миколайчики плоскі, гвоздика Борбаша, енотера дворічна, полин дніпровський та Маршала, очитки звичайний та їдкий. Заплавний ліс острову сформовано головним чином з старих екземплярів тополі чорної, верб білої та сірої. Основу водних угруповань формують рдесники пронизанолистий, гребінчастий, блискучий та плаваючий, елодея канадська, ряска мала. Зростаюче тут латаття сніжно-біле запропоноване до включення в Червоний список Київської області, а реліктова водна папороть – сальвінія плаваюча занесена до Червоної книги України. Високу цінність становить факт гніздування тут найбільшого в Україні орла – орлана білохвоста, якого занесено до Європейського Червоного списку, міжнародної та української Червоних книг. Також тут відмічене гніздове угруповання червонокнижних куликів-сорок. Під час міграції тут трапляються лелека чорний, скопа, крячок малий та гоголь, занесені до Червоної книги України. Територія об’єкта входить до складу Дніпровського екологічного коридору який має велике значення як шлях міграції великої кількості перелітних птахів

Джерело: Наукове обґрунтування створення ландшафтного заказника місцевого значення «Острів Любичів». Укладачі: Василюк О. В., Костюшин В. А., Парнікоза І. Ю., Іноземцева Д. М.

40. Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Хвощ великий» (розширення)

Пам’ятка знаходиться у м. Вишгород, займає площу 2 га. Пропонується її розширення до 14 га.

 

157