Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/173

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Проектовані території та об’єкти ПЗФ Київщини



притаманних степовим біотопам свідчить про гарне збереження степу як такого. На території урочища постійно зустрічається низка видів земноводних: група зелених жаб, жаба гостроморда, ропуха звичайна. Плазуни представлені типовими для регіону ящіркою прудкою та вужем звичайним. Більшість тутешніх видів птахів характерні для лучних ландшафтів. Це трав’янка лучна, вівсянка звичайна, просянка, посмітюха, жайворонок польовий, жовта та біла плиски, одуд. Відкриті ділянки урочища є угіддями для полювання низки хижих птахів: підсоколика великого, боривітера звичайного, канюка звичайного, луня лучного та яструба малого. У крутих урвищах розміщуються колонії бджолоїдок. Заліснені ділянки балок біля струмків відзначаються характерною орнітофауною – соловейко східний, кропив’янки сіра, чорноголова та рябогруда, припутень, горлиці звичайна та кільчаста, зозуля, дрозди. Заплавні ділянки біля дна найбільших балок додають до орнітофауни водно-болотні – чапля сіра, лелека білий, ремез, лунь очеретяний, пастушок, вивільга, шпак, три види очеретянок. Степова рослинність та складний рельєф, а також наявність поодиноких дерев надають можливість гніздування цінних хижих птахів. Серед них канюк звичайний та занесений до Червоної книги України канюк степовий, чисельність якого в межах проектованого заказника вища ніж будь-де на Київщині. Із ссавців, на території балок Миронівського району постійно можна зустріти зайця сірого, лисицю звичайну та різноманіття дрібних мишовидних гризунів, притаманних біотопам степових балок Надніпрянщини. З копитних подекуди трапляється кабан та в заліснених ділянках – козуля європейська.

Джерело: Наукове обґрунтування створення ландшафтного заказника місцевого значення «Наддніпрянський степовий». Укладачі: Костюшин В .А., Василюк О. В., Іноземцева Д. М., Парнікоза І. Ю., Сіренко І. П.


64. Ботанічний заказник місцевого значення «Миронівський»

В околицях села Центральне, що знаходиться в 4 км на південний-схід від міста Миронівка Миронівського району збереглась унікальна ділянка з первинною степовою рослинністю і прилеглими до неї лісовими угрупованнями. Фрагменти лісової рослинності мають загальну площу 12 га.

Рослинний покрив степової частини проектованого заказника представлений переважно формацією типчака валійського. Верхні частини схилів займають угруповання ковили пірчастої – виду занесеного до Червоної книги України, а її угруповання – до

171