Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/183

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Проектовані території та об’єкти ПЗФ Київщини



складі представлені типові мешканці півночі правобережного Лісостепу, серед яких переважають дендрофіли та галофіли. Населення птахів цього біотопу більш різноманітне і представлене зябликом, вівсянкою звичайною, вівчариком-коваликом, вівчариком жовтобровим, соловейком східним, дроздом чорним, кропив’янкою чорноголовою. На розріджених ділянках трапляється кропив’янка сіра. Зрідка трапляються дятел звичайний та зозуля. На відкритих схилах балки виявлений кріт звичайний. До водойми навідуються чапля сіра, крижень, попелюх та лунь очеретяний. У значній кількості тут тримаються жаби озерні. Ставок зариблений коропом звичайним та карасем сріблястим. Над урочищем постійно полюють на комах ластівки сільські. Деревно-чагарникові зарості на схилах балки зрідка відвідує козуля європейська, лисиця звичайна та заєць сірий.

Джерело: Наукове обґрунтування створення гідрологічного заказника місцевого значення «Урочище Степкове». Укладач: Андрієнко Т. Л.

86. Ландшафтний заказник місцевого значення «Великосолтанівський»

Проектований заказник знаходиться поблизу с. Велика Солтанівка Васильківського району. Загальна площа об’єкта складає 16 га. Землекористувачем є Великосолтанівська сільська рада. Об’єкт є цінним острівним листяним лісом з добре збереженими ексосистемами.

Рослинність проектованого заказника представлена трьох’ярусними угрупованнями неморального лісу. Флора урочища нараховує більш ніж 100 видів судинних рослин. Деревний ярус представлений головним чином грабом з домішками клена гостролистого та дуба. В чагарниковому ярусі наявні ліщина та крушина. У трав’яному ярусі абсолютну більшість становлять типові неморали: копитняк європейський, фіалка дивна, ряст ущільнений, анемона жовтецева, маренка запашна, зірочник ланцетовидний, тощо. Особливу цінність становлять популяції таких видів, що перебувають під загрозою винищення на території Київської області, як проліска дволиста та ряст порожнистий, та рекомендовані до внесення в Червоний список Київської області.

Тваринний світ урочища завдяки збереженості екосистем листяного лісу також досить різноманітний. Територія об’єкта дуже сприятлива для збереження популяцій лісових амфібій. Серед яких внесена до Додатку ІІ Бернської конвенції жаба трав’яна та квакша звичайна. З плазунів цим же документом охороняється веретільниця

181