Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/22

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Природно-заповідний фонд Київської області



земельного законодавства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі на територіях та об’єктах природнозаповідного фонду. Про результати перевірки поінформувати Комітет до 01.10.2008 р.»

Аналіз стану виконання рекомендацій комітетських слухань, викладених загалом на 10 сторінках тексту, показує, що більшість з них до 2012 року не виконані.

Вже наступний Указ Президента відчутно конкретизує наміри розвитку заповідної справи, декларуючи необхідність створення 22 конкретних територій природно-заповідного фонду загальнодержавного значення. Так, Указ Президента України № 1129/2008 від 1.12.2008 «Про розширення мережі та територій національних природних парків та інших природно-заповідних об’єктів», фактично є логічним продовженням рішень комітетських слухань 12.05.2008 року. «з метою відтворення і ефективного використання природних комплексів та об’єктів, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність, прискорення формування національної екологічної мережі постановляю... підтримати ініціативу обласних державних адміністрацій, Севастопольської міської державної адміністрації щодо створення....національних природних парків «Залісся», «Переяславський» (робочі назви – «Білоозерський», «Переяслав-Хмельницький»), «Подесіння», «Дніпровсько-Тетерівський» та ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Конча-Озерна» (Київська область)»

За мотивами зазначеного Указу в області прийняте Розпорядженням голови Київської обласної державної адміністрації № 375 від 15.05.2009 «Про деякі питання створення національних природних парків у Київській області». Цим документом затверджено комісію з погодження питань, пов’язаних зі створенням національних парків, до якої увійшли також представники громадськості, зокрема: Василюк О. В. (НЕЦУ) та Колінько В. В. (БФ «Київська ландшафтна ініціатива»). Також цим розпорядженням головам райдержадміністрацій, в межах яких пропонується створити НПП «Подесіння», «Залісся», «Білоозерський» та «Дніпровсько-Тетерівський», рекомендовано при наданні у власність чи користування фізичним чи юридичним особам земельних ділянок за рахунок земель запасу за межами населених пунктів, а також зміні їх цільового призначення, враховувати схеми розташування земель, які плануються до включення у національні природні парки. Також

20