Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/23

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Історія формування ПЗФ Київщини



розпорядження доручає всім підпорядкованим ОДА управлінням і службам сприяти створенню НПП «Залісся», «Білоозерський», «Подесіння» та «Дніпровсько-Тетерівський». Однак після цього розпорядження роздача земель не припинилась, жодних подальших дій з боку ОДА не слідувало. Комісія збиралась один раз, з чого стало зрозуміло, що територія пропонована для створення НПП «Подесіння» – заплава р. Десна давно вже роздана під забудову або розпайована. Інші перспективних НПП така ситуація оминула, оскільки вони розміщені винятково на землях держлісфонду, що суттєво обмежує можливості органів місцевого самоврядування надання їх у власність або користування.

Після першого ж засідання комісії розпорядженням голови Київської обласної державної адміністрації № 904 від 19.08.2010 до попереднього розпорядження внесено зміни, якими всі представники громадськості і НАН України були виключені з її складу, хоча лише вони за весь час роботи комісії проявляли ініціативу щодо створення та становлення національних парків на Київщині. Жоден із виключених членів Комісії про виключення не був повідомлений, підстави цього рішення озвучені не були.

2 квітня 2009 р. Міністром охорони навколишнього природного середовища України видане Окреме доручення № 240-од, в якому Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в областях доручається забезпечення проведення робіт з обстеження та заповідання цінних територій, які є місцями поширення видів, занесених до Червоної книги України.

У липні 2009 року Президент України В. А. Ющенко провів Всеукраїнську нараду з питань розвитку природно-заповідної справи в м. Шацьку Волинської області. На нараді були присутні представники облдержадмінстрацій, територіальних органів Мінприроди, заповідників, нацпарків та громадськості (зокрема представник НЕЦУ І. П. Сіренко). «Показник «заповідності» територій країн Європи становить 15%, в той час як в Україні він коливається на рівні 5%. Найвигідніший бізнес – туризм – є найбільш занедбаним. Сьогодні, на 18-му році української незалежності, скорочуються популяції карпатського ведмедя… А поголів’я зубра скорочено втричі… У нас природоохоронна система працює чи ні?» – задав риторичне питання Президент В. А. Ющенко під час свого виступу на нараді. Доречі, в 2010 році довго тривали розмови про наміри нового Президента В. Ф. Януковича щодо проведення аналогічної наради, дата якої кілька разів переносилась, а згодом і взагалі розмови про неї

21