Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/29

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Історія формування ПЗФ Київщини



Таким чином, відбувається порушення процедури погодження клопотань щодо створення ПЗФ, що передбачене ст. 52 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» та п. 2.1 Порядку оголошення заказників, заповідних урочищ, пам’яток природи, що затверджений Наказом Державної служби заповідної справи Мінекоресурсів України № 30 від 25.12.2003 р. «Про затвердження Положення про Порядок оголошення заказників, заповідних урочищ, пам’яток природи».

Неоднозначну роль у розвитку природно-заповідного фонду Київщини відігравало й відіграє місцеве населення. Так, в ряді випадків створення територій ПЗФ в період 2007—2011 супроводжувалось протестами місцевого населення, підбуреного керівництвом сільських або районних рад. Так, жителі села Біївці у 2007 році провели сходини, на яких одноголосно підписали заяву про відмову погодити створення заказника «Біївецький» до того, як «екологи не проведуть в село газ»! (Василюк, 2006б). Більшість таких ситуацій закінчувалася тим, що робота зі створення даних об’єктів ПЗФ була призупинена.

Разом із тим, з ініціативи землекористувачів в цей період були створені три дійсно важливі природно-заповідні території: лісовий заказник «Гайдамацьке болото» (751 га), за ініціативою ДП «Іванківське лісове господарство» а також ландшафтні заказники «Кілов-Рудяків» (1000 га) та «Бориспільські острови» (6 900 га), за ініціативою Бориспільської районної державної адміністрації.

Також варто згадати ініціативу сільської ради с. Лісники КиєвоСвятошинського району і переважно – особисту ініціативу тодішнього землевпорядника сільської ради А. Г. Вересенка. Завдяки ініціативі села в його адміністративних межах створено 4 об’єкти ПЗФ: пам’ятка природи місцевого значення «Ясен» та ботанічні заказники «Кірикове», «Урочище «Безодня» та «Гора Козинська» (2005 р.). Пізніше, у 2008 році були підготовлені наукові обґрунтування щодо розширення заказників «Урочище «Безодня» та «Гора Козинська» та щодо створення на землях сільської ради ще трьох територій ПЗФ: заказників «Чернечий ліс» і «Урочище «Панське» та дендропарку імені М. В. Олексієнко – трагічно загиблої голови сільської ради, за керівництва якої створені існуючі об’єкти ПЗФ села Лісники. Були прийняті рішення про погодження створення всіх перелічених територій ПЗФ. Проте зміна влади в селі нанесла удар по заповідній справі на місцевому рівні, і новий склад сільради (фактично ті ж депутати, але новий голова сільради)

27