Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/33

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Історія формування ПЗФ Київщини



розгорнули потужну кампанію протистояння створенню НПП, оскільки ні погодити входження в національний парк, ні зізнатись, що незаконно продали паї, не можуть. В рамках цієї «антикампанії» вийшли 6 об’ємних замовних статей в газеті «Вечірні вісті». Загальний зміст статей зводиться до того, що начебто є громадські організації, за якими хтось стоїть, хто хоче загарбати собі заплаву Десни, а селян чекає ледь не рабство. Активісти «антикампанії» закидали всі можливі державні органи листами, провели кілька акцій протесту і навіть були на особистому прийомі у Президента В. А. Ющенка (подробиці цього нам не відомі). Газети з компроматом на проектований національний парк активно роздавались в усіх селах Броварського, Вишгородського та прилеглого до Київщини Козелецького районів та масово поширювались в приміщеннях сільських рад. Також поширювались серед населення і листівки відповідного змісту. З цього легко зрозуміти, що кампанія протидії НПП «Подесіння» добре фінансувалася і мала кваліфікованих менеджерів.

Також, як і у випадку з популяризацією ідей будівництва нового міста, керівництво Броварського району профігурувало і в інших аналогічних випадках:

а) коли на о. Любичів (2010 р.), на території перспективного заказника, було побудовано міст вантажопідйомністю 25 тон (для перевезення будматеріалів) «в подарунок громаді села» за 250 000 грн районного бюджету. На відкритті мосту було телебачення, оркестр, урочисте перерізування стрічки, але селяни у телесюжетах здивовано обурюються мовляв міст їм ні до чого і все це – наміри забудови. І дійсно, незадовго після цього в Інтернеті виникло оголошення про продаж земельної ділянки на острові на Десні, до якого вже прокладено міст. Саме цьому товариству, вказаному в оголошенні, передано на баланс міст, збудований за державний кошт.

б) коли у 2009 р. була прийнята програма укріплення берегів Десни в Броварському районі. Фактично під укріпленням берегів мається на увазі намив піску з русла на берег, ефективність і мета чого не витримують жодної критики.

в) ініціатива 2010 року щодо розчистки русла Десни в Київській області (затверджено Броварським районом без відома Вишгородського району) з метою поновлення судноплавства на річці. Ці роботи, аналогічно попереднім, є просто намивом піску з русла на берег. Такі роботи можна проводити нескінчено, оскільки Десна є потужною річкою і легко замиває «розчищене» русло. Проте

31