Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/35

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Історія формування ПЗФ Київщини



планувалось з самого початку втричі (!). Буквально в останній момент зі створюваного національного парку виключили і віддали під забудову урочища «Бичок», «Покал», заказник «Острів Жуків» і багато інших цінних природних територій. Ще багато територій встигли забудувати до того, як вони стали заповідними (Національний природний парк «Голосіївський» створили для того, щоб його забудувати!, НЕЦУ 19.02.2009 http://www.necu.org.ua/golosievo-pid-zabudovu/).

У 2011 році розпочались нові ініціативи щодо розширення території НПП «Голосіїський». Членами НЕЦУ, спільно з фахівцями профільних інститутів НАНУ було розроблене обґрунтування щодо розширення території НПП. До переліку територій, запропонованих до включення у НПП, увійшли практично всі землі, запропоновані в минулому. Тобто головним резервом розширення НПП «Голосіївський» названо прилеглі до Києва природні масиви Києво-Святошинського та Обухівського районів. Важливо відмітити, що в Генеральному плані м. Києва до 2020 року частина цих територій (з числа таких, які пропонуються до включення у адміністративні межі м. Києва) вже позначені як землі, перспективні для включення у НПП.

Непростою також є історія створення тих національних парків, що відбулись на території області. Згідно з Указами Президента України від 11 грудня 2009 року, президентські резиденції «Залісся» та «Білоозерське», що у Київській області, у шестимісячний термін мали бути реорганізовані у національні природні парки. Проте зміна влади зупинила реорганізацію державних резиденцій «Білоозерське» та «Залісся» у відповідні НПП. Незважаючи на встановлені відповідними указами Президента України терміни реорганізації, Державне Управління Справами при Адміністрації Президента України не провело робіт із їх реорганізації. 11 червня 2010 року, НЕЦУ та ДОП м. Києва, під гаслом «ДУСя, пусти у національні парки!», провели пікетування Державного управління справами. Учасники акції принесли під стіни ДУС похоронні вінки з написами на стрічках «Від ДУСі національному природному парку «Залісся», «Від ДУСі національному природному парку «Білоозерський». Оскільки на заклики пікетувальників – «ДУСя, пусти у нацпарки!», жоден представник установи не вийшов, екологи відправились разом із журналістами до НПП «Залісся», та вкотре спробували потрапити на його територію. Представник «Залісся» не пустив журналістів з екологами на територію національного парку, та знову порадив щодо національних парків звертатись до ДУС. У відповідь

33