Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/55

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Існуючі території та об’єкти ПЗФ Київщини



Літочківської, Рожнівської, Семиполківської, Жердівської, Богданівської сільських рад. Землекористувачем є Державна резиденція «Залісся». Створений Указом Президента України від 11.12.2009 р. № 1948/2009.

На території основною породою лісів переважно є сосна звичайна, яка в більшості представлена одноярусними сосняками, близько 1700 га з яких мають вік понад 100 років. 37% лісових земель займають ліси природного походження. Крім сосни в перший ярус входять дуб черешчатий та, по низинах, вільха чорна. Багатим є чагарниковий ярус, в якому зростають чорна та червона бузини, черемха пізня та черемха звичайна, барбарис, ліщина, алича, птелея трилисткова, аморфа. Але на більшості території завдяки наявності копитних підлісок відсутній. У знижених діялнках сформувались листяні ліси. В трав’яному ярусі зростають копитняк європейський, зірочник ланцетолистний, ряст, гусяча цибулька жовта, медунка лікарська, а також присутні високотравні ценози з домінуванням очерету та осоки.

Слід відмітити, що всі середньовікові соснові насадження внаслідок того, що були створені без домішок листяних порід, втратили стійкість до шкідників та хвороб. Тому тут виявлено багато осередків кореневої губки; стиглі та перестиглі насадження вражені стовбуровою губкою.

Із представників фауни в національному парку трапляються олені благородний та плямистий, козуля європейська, лань, кабан, заєць сірий, лисиця звичайна, білка звичайна, ондатра, бобер європейський та інші. Тут відмічене гніздування рідкісних птахів, занесених до Червоної книги України: лелека чорний, журавель сірий, орлан-білохвіст. З червонокнижних ссавців відмічений зубр.

Джерело: Наукове обгрунтування створення національного природного парку «Залісся». Укладач: Кондакова Т.

23. Національний природний парк «Білоозерський»

Об’єкт розташовується в Переясла-Хмельницькому районі Хотківської та Циблівської сільських рад і займає площу 3658,22 га. Землекористувачем є ДОЛГ «Білоозерське». Національний парк був створений згідно з Указом Президента України № 1048/2009 від 11 грудня 2009 року.

Джерело: Положення про Національний природний парк «Білоозерський».

 

53