Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/57

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Існуючі території та об’єкти ПЗФ Київщини



рішенням 16 сесії ХХІ скликання Київської обласної Ради народних депутатів від 10.03.1994 р.

Заказник є схилами корінного берега та передтерасся р. Стугна біля с. Копачів та представляє типовий ландшафт річкової долини Північної частини Лісостепу. Ділянка флористично багата. На території зустрічаються угруповання ковили волосистої, виду занесеного до Червоної книги України.

Джерело: Положення про Ландшафтний заказник місцевого значення «Копачівські схили».

27. Ландшафтний заказник місцевого значення «Кожанська балка»

Заказник розташовується в межах Малополовецької сільської ради Фастівського району та займає площу 50 га. Оголошений рішенням 16 сесії 21 скликання Київської обласної Ради народних депутатів від 10 березня 1994 р. «Про оголошення нововиявлених та резервування цінних для заповідання територій, об’єктів природнозаповідного фонду місцевого значення».

Неглибока балка, що є елементом ландшафту північної частини Лісостепу. Тут виявлені рідкісні для регіону угруповання типчакових степів на північній межі їх поширення. В ній відмічений ряд видів, рідкісних для даного регіону: бородач звичайний, золототисячник гарненький, валеріана висока, осока здута.

Джерело: Положення про Ландшафтний заказник місцевого значення «Кожанська балка».

28. Ландшафтний заказник місцевого значення «Попів хутір»

Заказник займає площу 80 га та знаходиться у підпорядкуванні Тетіївської міської ради. Оголошений рішенням 16 сесії ХХІ скликання Київської обласної ради народних депутатів від 10.03.1994 р., рішенням 16 сесії Київської обласної ради 21 скликання від 10.03.94 р. та розширений рішенням 24 сесії Київської обласної ради V скликання від 02.04.2009 р. № 447-24-V.

Схили балки переважно заліснені. Тут переважає середньовіковий порослевий грабовий ліс із участю дуба, осики, клена польового, ясена, липи, черешні. Багато цінних лікарських рослин. Трапляються рідкісні види комах – махаон та стрічкарка блакитна, що занесені до Червоної книги України.

Джерело: Положення про Ландшафтний заказник місцевого значення «Попів хутір».

 

55