Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/59

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Існуючі території та об’єкти ПЗФ Київщини



Мальовничий природний ландшафт, що розташовується на правому березі р. Дніпро. Рельєф глибокопересічений внаслідок водної та вітрової ерозії, де ростуть сосново-листяні ліси різного віку, смугами різної ширини, що мають велике грунтозахисне і водорегулююче значення. Багата трав’яна рослинність.

Джерело: Положення про Ландшафтний заказник місцевого значення «Ржищівський».

31. Ландшафтний заказник місцевого значення «Заплавний»

Заказник розташовується в Обухівському районі та займає площу 214 га. Входить в межі смт. Козин та підпорядковується Козинській міській раді. Заказник створено рішенням Київської обласної ради 24 скликання від 19.02.2004 № 161-12-ХХІV.

Об’єкт є цінною природною ділянкою заплавного ландшафту р. Дніпро та р. Козинка, яка є місцем поширення багатьох гідрофільних видів рослин та тварин, в тому числі занесених до Червоної книги України – це водяний горіх плаваючий, сальвінія плаваюча, джміль вірменський, дозорець-імператор. На ділянці зберігається генофонд багатьох цінних лікарських рослин.

Джерело: Положення про Ландшафтний заказник місцевого значення «Заплавний».

32. Ландшафтний заказник місцевого значення «Цезарівський»

Заказник займає площу 475 га та розташовується на території Ніжиловського ліснисництва ДП «Макарівське лісове господарство» – кв. 2, 13, 14, 22, 23, 24, 25, 33 в адміністративних межах Ніжиловецької сільської ради Макарівського району. Створений рішенням 16 сесії 21 скликання Київської обласної ради від 10.03.1994 р.

Заказник є своєрідним природним комплексом, де на підвищеннях розміщуюються ліси, а в зниженнях – болота. В залежності від геоморфологічної будови території розміщується її рослинний покрив. Плакорні ділянки займає лісова рослинність. Найбільші площі займають ліси, які представлені середньовічними сосноводубовими та дубовими насадженнями, а також мішаними угрупованнями і більш молодими посадками корінних порід.

Ділянки сосново-дубового лісу характеризуються густим деревостаном, у якому домішку становить береза, у другому ярусі зростає граб. У розрідженому підліску відмічається ліщина. Трав’яний покрив утворюють бореальні та неморальні види. На підвищених ділянках переважає веснівка дволиста, у зниженнях – молінія голуба.

57