Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/62

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Природно-заповідний фонд Київської області



подорожникова, стрілолист, сусак зонтичний. На вологих луках зростають типово заплавні види: цибуля гранчаста, жовтець їдкий, подорожник середній; на заболочених ділянках – гірчак почечуйний, верболіззя звичайне та рідкісні півники болотні і лепеха.

Багатим є світ комах, серед яких трапляються і червонокнижні види: дозорець-імператор та вусач мускусний. Великим є різноманіття водних м’якунів, серед яких низка видів жабурниць та скойок. Із дрібніших м’якунів поширені численні види ставковиків, катушок, лужанок, а також кульки та річкові чашечки. На території заказника виявлено 10 видів земноводних, з яких ропуха звичайна, жаба гостроморда, квакша звичайна, кумка червоночерева, а також звичайний та гребінчастий тритони охороняються Бернською конвенцією. З плазунів тут мешкають вуж звичайний та ящірка прудка, теж охороняються Бернською конвенцією, а також є черепаха болотяна . Територія заказника є місцем розмноження та тимчасового перебування на міграції багатьох видів навколоводних птахів. У заплаві постійно мешкають лелеки білі, чаплі сірі, бугай, бугайчик, кілька видів качок. Великим є різноманіття горобиних птахів: плиски жовта й біла, вивільга, соловейко східний, ластівки сільська, міська і берегова та багато інших. Поширені крячки чорний та річковий. Регулярно трапляються мартини звичайний та сріблястий. Із ссавців зустрічаються ондатра, тхір лісовий, кріт звичайний.

Джерело: Наукове обрунтування створення андшафтного заказника місцевого значення «Лебединий». Укладачі: Василюк О. В., Богомаз М. В.

35. Ландшафтний заказник місцевого значення «Стовп’язькі краєвиди»

Заказник, що займає площу 118,2 га, створений рішенням Київської обласної ради від 24.11.2011 р. № 234-12-VI на території Переяслав-Хмельницького району, в адміністративних межах Стовп’язької сільської ради, в околицях сіл Гречаники, Комуна та Кавказ. Землекористувачем є Стовп’язька сільська рада. Територія заказника складається з чотирьох урочищ: «Торфорозробка» розташоване в околиці с. Гречаники (площа 1,9 га), «Іваненків гай» розташоване в околиці с. Комуна (площа 58,0 га), «Вільшаники» розташоване в околиці с. Гречаники, «Ліс за Войцехівським» розташоване в околиці с. Гречаники (площа 8,6 га), «Кавказ» розташоване в околиці с. Кавказ.

Урочище «Торфорозробка» – це водна ділянка (став), який виник на місці розробки торфу. Природна рослинність урочища

60