Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/67

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Існуючі території та об’єкти ПЗФ Київщини



44. Ландшафтний заказник місцевого значення «Пухівський»

Заказник знаходиться в межах зони відчуження ЧАЕС, ДСВКП «Чорнобильська Пуща», Зеленополянське лісництво, кв. 78 вид. 5, 8. Площа заказника складає 13,9 га. Оголошений рішенням виконкому Київської обласної Ради народних депутатів від 28.02.1972 р. № 118.

Заказник є дуже цінною територією із 160-річними дубами та мальовничими галявинами, характерними для Полісся.

Джерело: Положення про Ландшафтний заказник місцевого значення «Пухівський».

45. Лісовий заказник місцевого значення «Уютне»

Заказник розташовується в межах Сквирського лісництва ДП «Білоцерківське лісове господарство», – кв. 21 всі виділи в адміністративних межах Шаліївської сільської ради Сквирського району. Площа заказнику складає 59 га. Оголошений рішенням 16 сесії ХХІ скликання Київської обласної ради від 10.03.1994 р.

Заказник є системою двох розташованих поряд балок, розділених гривкою. Тут переважають насадження листяного лісу із домінуванням в деревостані ясена, що є рідкісним для області. Значну участь у деревостані беруть також дуб звичайний та ясен, місцями – липа, наявні береза, дика груша, лісова яблуня. Травостій складають типові неморальні види, такі як купини лікарська та багатоквіткова, жовтець кашубський, чина весняна, фіалка дивна, копитняк європейський. У зв'язку зі значною зволоженістю, особливо по днищу та в прилеглих частинах, відмічені такі вологолюбиві види, як розривтрава дрібноквіткова, що переважає на окремих ділянках, кропива дводомна, щитник чоловічий, безщитник жіночий, хміль. Із малопоширених видів слід відмітити купину широколисту, валеріану високу, воронець колосистий. Є великі популяції цінних лікарських рослин – первоцвіту весняного, конвалії травневої, собачої кропиви п'ятилистої. Цікавою в ботанічному плані є наявність в масиві великих популяцій лілії лісової, занесеної до Червоної книги України. У масиві на схилі балки є культури вільхи сірої віком 40—45 років – виду, який в Україні трапляється біля гірських річок Карпат та на рівнині насаджень не утворює. Також наявні культури ялини, в яких вона досягає висоти 24—26 м та діаметра 42—44 см.

Джерело: Наукова характеристика проектованого лісового заказника «Утне» у Сквирському районі Київської області. Укладач д.б.н. Т. Л. Андрієнко.

 

65