Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/69

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Існуючі території та об’єкти ПЗФ Київщини



49. Ботанічний заказник місцевого значення «Атаманова роща»

Заказник займає площу 14,5 га та розташовується в межах Забуянського лісництва ДП «Макарівське лісове гсподарство» – кв. 29, вид. 9, 11, 14 на території Забуянської сільської ради Макарівського району. Створений рішенням 16 сесії 21 скликання Київської обласної ради від 10.03.1994 р. № 30.

Добре збережена в природному стані ділянка дубового лісу віком 80—90 років. Тут зростають лілія лісова та гніздівка звичайна – види, занесені до Червоної книги України. Серед малопоширених видів зустрічаються воронець колосистий та півники угорські. Зростають також цінні лікарські рослини – перстач білий та вероніка лікарська.

Джерело: Положення про Ботанічний заказник місцевого значення «Атаманова роща».

50. Ботанічний заказник місцевого значення «Бакумівський»

Заказник розташовується в межах Баришівської сільської ради Баришівського району та займає площу 33,4 га. Територія входить до меж. Заказник підпорядковується ДП «Бориспільське ЛГ». У межах Баришівського лісництва займає кв. 51, вид. 1. Об’єкт був створений рішенням Київського облвиконкому № 441 від 18.12.1984 р.

Об’єкт представлений дубово-липовими середньовічними насадженнями.

Джерело: Мережа територій та об’єктів природно-заповідного фонду області станом на 1 січня 1998 р. Державне управління екологічної безпеки в Київській області. – Київ, 1998.

51. Ботанічний заказник місцевого значення «Тулинецькі Переліски»

Заказник розміщений в межах Тулинецької сільської ради Миронівського району та займає площу 88 га. Був створений відповідно до рішення обласної ради 6 сесії 23 скликання від 02.02.1999 р.

Заказник є осередком степової рослинності на Київщині. В рослинному покриві переважають лучні степи. У складі флори виявлено понад 300 видів. Серед них і занесені до Червоної книги України – ковила пірчаста, ковила волосиста, астрагал шестиквітковий, сон чорніючий, брандушка різнокольорова, а також рідкісні для Середнього Придніпров’я види – горицвіт весняний, гіацинтик білуватий, льон жовтий, осока низька, цибуля ведмежа, шолудивник Кауфмана та інші.

Джерело: Наукове обґрунтування на заповідання урочища «Тулинецькі переліски». Укладач д.б.н. Мельник В. І.

 

67