Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/75

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Існуючі території та об’єкти ПЗФ Київщини



Ботанічний заказник є масивом молодого лісу із багатим флористичним складом.

Джерело: Положення про Ботанічний заказник місцевого значення «Стрижавський ліс».

66. Орнітологічний заказник місцевого значення «Урочище «В’язове»

Знаходиться у заплавних лісах на лівому березі Канівського водосховища біля с. Проців Бориспільського району. Займає площу 336 га. Об’єкт розташований у межах Кийлівського лісництва ДП «Бориспільське лісове господарство»,— кв. 13, 14, 17, 18, 21, 22 (входять всі виділи) на території Процівської сільської ради Бориспільського району. Був створений згідно з рішенням Київського облвиконкому № 215 від 17.10.1988 р.

На території заказника на момент його створення знаходилась найбільша в Київській області колонія чаплі сірої: кількість гнізд якої оцінювалась в межах 250—350. Крім чаплі сірої тут гніздиться нічна чапля квак, є кілька гнізд лелеки білого. В окремі роки знаходили гнізда рідкісних на Київщині чепури великої та малої, баклана великого. Також тут гніздяться канюк звичайний, шуліка чорний, яструб великий, підсоколик великий. У заказнику відмічалось гніздування пари лелек чорних, які залишили гніздо. Утім, окремі чорні лелеки постійно тримаються у В’язовому, тому, можливо, вони знову загніздилися в межах заказника. Поруч із заказником, на межі великої вирубки, знаходиться гніздо орланабілохвоста, у зв’язку з чим були подані пропозиції щодо розширення заказника. У 1995 році тут бачили пару орлів-карликів. Окрім орнітологічної цінності урочище В’язове важливе також як добре збережена частина природного комплексу заплавних лісів середьої течії Дніпра, які в інших місцях дуже змінені або взагалі вирубані.

Джерело: Гордість заповідної Київщини. Серія: Охорона дикої природи. Вип.4. К.: Київський еколого-культурний центр. – 1997. Укладачі: Борейко В. Є., Мельник В. І., Грищенко В. М., Листопад О. Г.

67. Орнітологічний заказник місцевого значення «Пірнівський»

Розташовується у селі Пірнове Вишгородського району та займає площу 5 га. Землекористувачем є Пірнівська сільська рада. Був створений згідно з рішенням Київського олбвиконкому № 5 від 12.01.1987 р.

Особливість заказнику полягає у масовому гніздуванні чапель сірих. Колонія цих птахів знаходиться на невеликій ділянці

73