Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/77

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Існуючі території та об’єкти ПЗФ Київщини



71. Орнітологічний заказник місцевого значення «Чорний лелека»

Об’єкт розташовується в межах Макарівського лісництва Іванківського держлісгоспу – кв. 31, вид. 3, на території Макарівської сільської ради Іванківського району. Об’єкт займає площу 3,2 га. Оголошено рішенням 16 сесії ХХІ скликання Київського облвиконкому від 10.03.1994 р. № 5.

Заказник є місцем поселення лелеки чорного, занесеного до Червоної книги України.

Джерело: Положення про Орнітологічний заказник місцевого значення «Чорний лелека».

72. Іхтіологічний заказник місцевого значення «Процівський»

Об’єкт знаходиться в Бориспільському районі та займає площу 563 га. Знаходиться у віданні Процівської сільської ради. Створено рішенням 6 сесії ХХІІІ скликання № 79-06-ХХІІІ від 02.02.1999 р.

Територія заказника є важливою відтворювальною ділянкою для риб Канівського водосховища, що розміщується вздовж захисної дамби в районі сіл Вишеньки та Проців. Площі його зарослих міляків – нерестові угіддя фітофільних видів риб і місце нагулу їх молоді. Тут також багате різноманіття птахів, як перелітних, так і гніздуючих.

Джерело: Положення про Іхтіологічний заказник місцевого значення «Процівський».

73. Гідрологічний заказник місцевого значення «Бабині лози»

Заказник розташовується в межах Стадницької сільської ради Тетіївського району та займає площу 20 га. Оголошений рішенням 16 сесії ХХІ скликання Київської обласної ради народних депутатів від 10.03.1994 р.

Заказник є типовим водно-болотним ландшафтом в заплаві р. Гнилий Тікич,. У рослинному покриві переважають вербнякові зарості та високотравна болотна рослинність, яка становить основну частину заплави. Зарості складають декілька видів верб – попеляста, тритичинкова, ламка. На болоті зростають такі види, як чистець болотний, водяний перець, вербозілля звичайне, ранник тіньовий, жовтець повзучий, слабник водяний та ін. Болото має велике гідрологічне значення – на ньому багато природних джерел, з нього починається р. Гнилий Тікич.

 

75