Сторінка:Проект Конституції Української Держави (листопад 1918).pdf/2

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

20. Депутатам забезпечується іммунітет.

21.Провірка виборів належить Генеральному Судові У. Д., постанова якого передаеться на затвердження Парляменту.

22. Депутати до Парляменту вибіраються на 4 роки.

23. Дочасно Парлямент роспускаеться його ж постановою. Нові вибори, по постанові Парляменту, росписуе виконавча власть. Між постановою про росписання виборів та виборами не може проминути меньш 4 місяці. Між постановою про росписання виборів та скликанням Парляменту не може пройти біль 6 місяців. Коли б Парлямент не був скликаний в призначений термін, то він збіраеться сам собою в перший понеділок по тій речниці.

24. Парлямент проводить Голова вибраний абсолютною більшістю депутатів. В поміч йому вибіраються товариші в кількости, установленій Парляментом.

25. Парлямент збірается не меньше як на 2 сесіі що року. Перерва між сесіями не може бути більше 3 місяців. На пропозицію, внесену ⅕ депутатів, Парлямент повинен бути скликаний не пізніше 1 місяця від одержання іі Головою.

26. Для правосильности рівень Парляменту треба присутности більше половини депутатів. Всі справи рішаються звичайною більшістю присутних дептутатів. Зміна констітуціі, проголошення війни, заключення миру, відання під суд міністрів — рішаються спеціальною більшістю.

27. Законодатні проекти вносяться на розгляд Парляменту: Презідією Парляменту, окремими депутатами числом не менше 20, Радою Міністрів, виборцями в числі не меньше 100000 — заявами на письмі, провіреними Генеральним Судом.

28. Для ухвали зміни констітуціі потрібно ⅔ присутніх депутатів і ухвала стае правосильною тоді, коли іі поновить звичайна більшість Парляменту в новім складі.

29. Закони, ухвалені Парляментом, публікуе Державний Секретарь. Протоколи Засідань Парляменту публікуються за підписом Голови Парляменту і одного з секретарів.

30. Без ухвали Парляменту не можна: побірати ніяких податків, обкладати і позбувати державне майно, не може бути дійсним бюджет, означена скількість війска, а ні виданий жоден загально-обовязковий закон.

31. Проголошення війни потребує ухвали ¾ присутних членів Парляменту.