Сторінка:Рішення Тернопільської обласної ради від 15 березня 2014 року №1595 Про затвердження Положення про зміст, опис та порядок використан.pdf/4

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

– на почесних грамотах, вітальних листах, пам'ятних адресах, важливих документах, дипломах обласних творчих премій, обласних відзнаках престижу у різних сферах;

– під час проведення обласними організаціями регіональних, господарських, політичних, культурних, спортивних та інших заходів;

– офіційними делегаціями Тернопільської області в загальноукраїнських, міжнародних заходах у сфері політики, бізнесу, культури та спорту.

4.7. Юридичні та фізичні особи мають право використовувати тільки затверджені зображення герба та прапора Тернопільської області, а з комерційною метою (реклама товару, фірми, виготовлення сувенірної продукції) — лише з дозволу Тернопільської обласної ради на підставі угоди з нею.

4.8. Дозвіл на використання зображення офіційної символіки Тернопільської області передбачає моральну відповідальність користувача символіки за якість товару, на якому вона зображена. У разі втрати популярності товару через погіршення якості власник символіки (обласна рада) має право розірвати угоду з товаровиробником.

4.9. Виключне право на використання герба та прапора Тернопільської області належить Тернопільській обласній раді.

4.10. Не дозволяється використання герба та прапора Тернопільської області без згоди обласної ради у випадках, не передбачених цим Положенням.


5. Зміст, опис та порядок використання національно-визвольної символіки.


5.1. Не підлягає найменшому сумнівові, що власне «Україна, яка бореться», символізована червоно-чорними кольорами, надихнула учасників II Великого Збору ОУН у квітні 1941 року прийняти окрему постанову «Україна уживає свойого окремого організаційного прапора чорної і червоної краски».

Український народ йшов до своєї незалежності саме із червоно-чорним стягом. Прапор активно використовувався Українськими повстанцями під час їхньої боротьби в середині XX століття. УПА використовувала його під час Другої світової війни та партизанської боротьби з окупаційними військами. Революційний прапор ОУН (Прапор УПА, Прапор ОУНр, Бандерівський прапор) — прапор Організації українських націоналістів — українського громадсько-політичного руху, що ставить собі за мету встановлення Української соборної самостійної держави, її збереження та розвиток.

5.2. Прапор складається з двох кольорів — червоного та чорного.

5.3. З урахуванням Указу Президента України від 28 січня 2010 року №75/2010 «Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті» національно-визвольна символіка на території Тернопільської області вивішується у такі дні:

– 1 січня — день народження Степана Бандери;

– 22 січня — День Соборності та Свободи України;

– 28 червня — День Конституції України;

– 30 червня — Акт відновлення Української Держави;