Сторінка:Середъ выноградаривъ пивденнои Франціи.pdf/15

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

выноградаривъ, и мы умовылысь, що прыидемо до ныхъ не разомъ зъ имы, а въ недилю, черезъ два дни, зализныцею. Такъ на тому и стало, а на другый день ранкомъ вся симъя нашыхъ хазяивъ рушыла зъ дому. Выведено було зъ стайни, що мистылася у тому-жъ такы будынкови пидъ нашымы хатамы, невелычкого ослыка, запряжено його въ невелычкый визъ на двохъ колесахъ, и весели поихалы чоловикъ та жинка и двойко гарненькыхъ дитокъ. Хазяйка ще разъ запросыла насъ до себе, и мы зъ сестрою зисталыся сами на весь димъ и ждалы-дожыдалы, щобъ скоришъ скинчылася пъятныця, пройшла субота и настала недиля.

У недилю мы рушылы зъ ранишнимъ потягомъ. Стоялы чудови дни кинця жовтня. По обыдви стороны зализныци генъ-генъ розбигалысь выноградныкы, и одъ верху ажъ до долу на кущахъ з-за шырокого выризного лыстя выступалы повни кетягы темныхъ и золотыхъ ягидъ. Дарма що була недиля, люде не гулялы, и по садахъ скризь робота йшла: одни ризалы кытыци велыкымы ножыцямы у кошыкы, други зносылы ти коши на велыки довги гарбы. Шляхамы було тежъ повно людей и пишыхъ и возами: вси, гарно по святочному повбирани, поспишалы до знайомыхъ выноградаривъ, щобъ спробуваты свижого, тилькы що выдавленого вына, покоштуваты солодкыхъ смашныхъ ягидъ.

На третій станціи видъ Монпелье мы злизлы зъ потяга и зразу побачылы нашого чорнобрового хазяина, Петра Лубе: його темни весели