Сторінка:Середъ выноградаривъ пивденнои Франціи.pdf/20

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

молокомъ, сыру, сардынъ и билого хлиба, а дивчатка прынеслы повный кошикъ чудового золотого винограду. Диткы щебеталы коло насъ, показувалы намъ кролыкивъ, що жылы у ныхъ у стайни; стара зняла клитку з-надъ викна зъ папугою, и росказувала, що сю пташыну привизъ іи молодшый сынъ, мореходець, що плавае на одному торговельному судни по далекыхъ краинахъ. Вона витала насъ такъ сердечно, такъ щыро, що намъ здавалось, нибы мы загостылы не до чужыхъ зовсимъ незнайомыхъ людей, а до ридныхъ або до прыятеливъ…

Стари Лубе булы зроду селяне въ Белларзи, а сынъ ихъ бувъ шевцемъ. Винъ учывся въ школи одъ 7 до 15 рокивъ, потимъ навчывся свойому реместву и працювавъ у Монпелье. Тамъ оженывся и жывъ соби потроху. А стари зароблялы на сели выноградарствомъ и городыною. Жылы не погано, було що й на стилъ податы, що и до скрыни сховаты.

Покы мы трошкы пидъилы — все було таке смашне, — прыйшовъ и Петро Лубе, и мы вси цилою кумпаніею потяглы на «выноградъ старого», якъ воны казалы. Веселе сонечко ласкаво свитыло зъ высокого темноблакытного неба, и все наче всмихалося навкругы до насъ. Весели люде гулялы на вулыцяхъ, скризь лунавъ регитъ, спивы, балачкы.

— А въ насъ теперъ, — сказала мени сестра, — мабуть и ожеледь и мряка, осинній витеръ жене по небу довги сумни хмары, и люде сумни та