Сторінка:Середъ выноградаривъ пивденнои Франціи.pdf/30

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

горихивъ, фыгъ, грушъ та вынограду. Се все було зъ саду старого, и винъ дуже прыпрошувавъ насъ йисты, росказуючы намъ, скилькы винъ збирае зъ своихъ деревъ овочивъ. Але мы вже поспишалы до дому и боялысь спизнытыся на потягъ.

— „Ни, ще заждить, — забалакала молоденька пани Лубе, — вы ще поспіете, а вамъ неодминно треба подывытысь на нашу сильську бесиду; ходимо заразъ на майданъ — тамъ весело теперъ. Ты, Петре, беры вси клункы нашыхъ гостей, щобъ имъ не вертатысь сюды, и пидемо вси разомъ“

Щыро подякувавши старымъ, мы выйшлы на вулыцю. Ничъ вже огорнула село, але воно ще не спало, лыхтари булы скризь позасвичувани, велыки викна булы поодчынювани, але темни будынкы стоялы порожни: циле село було на вулыци, на майдани. Тамъ уси справлялы свято выноградныхъ жнывъ, тамъ грала музика, зъ кавярни[1] столы, стильци и лавы булы вынесени на майданъ, а въ середини на простори дивчата, хлопци, молодыци танцювалы и скакалы. За столамы було повно, вси седилы, балакалы, пидносылы одинъ одному вына. Лубе довго вышукувавъ для насъ незайняте мисто, щобъ и мы посидалы. Заразъ насъ почастувалы выномъ, до насъ пидійшлы сильськый голова (меръ) зъ жинкою та дочкою, ще якыйсь москалыкъ и молоденька вчытелька зъ

  1. Кавярни — таки крамнычкы, куды заходять пыты каву то що.