Сторінка:Софія Русова. Наші визначні жінки. 1934.pdf/98

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

праці. Вихована не на рідному терені, вона сама находить шлях до рідної землі, до рідного народу. В 18 літ молода дівчина розпочинає вчитися української мови, спить з українським словником під подушкою, як про неї пишуть у „Новій Хаті“ (1927, ч. 3). За рік навчається писати, і ця мова стає їй рідною, найдорожчою, наймиліщою; вона зближається з гуртком найвидатніших українських письменників 80-тих р. XIX ст. Стефаником, Франком, Маковеєм і по напрямку їх думок, їх творчости стає побіч з ними. Від її таланту ще можна чекати не одного гарного твору для нашої літератури.

ОЛЕНА КИСІЛЕВСЬКА.

Велика для нас постать Н. Кобринської — вона перша розворушила наше жіноцтво й організувала його. І ця організація розцвіла пишним квітом. Хоч і померла провідниця, та біля цієї справи стали такі визначні жінки, такі щирі, міцні діячки, як: У. Кравченко, О. Кисілевська, М. Рудницька й інші.

Скільки здорової енергії, скільки чулої душевности внесли вони в цю творчу організаційну працю за ці 50 літ, що перебігли від початку організації до теперішнього її ювілейного менту!


Олена Кисілевська.

Одною з перших записалася до станиславівської жіночої організації О. Кисілевська, тоді ще молоденька дівчина 15 літ — і ось 50 літ стоїть вона на своїй стійці, ні на крок не зійшовши з тої дороги самовідданої праці для свого народу, дороги, що її так рано собі назначило молоде розумне дівча.

Дочка Льва Сіменовича, священника, справжнього душевного пастиря своєї вбогої парафії, й високо розвиненої матері, Олена виросла в атмосфері піднесеної моралі, розуміння особистих і громадянських обовязків. Молодо вона одружується і стає доброю матірю своїх дітей.

„І як, — каже сама про себе Олена: — в свойому часі глибоко в душу запустила коріння ідея жіночої еманципації, як полонило душу бажання праці для народу, так прийшла третя проблема життя, дуже тяжка для молодої непідготованої до того людини (мені було 18 літ, коли я