Сторінка:Спеціальні операції «Бумеранг» та «Хвиля».pdf/1

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


Оперативний задум
нейтралізації екстремістської діяльності
учасників протестних заходів


 Оперативна обстановка: з метою дестабілізації обстановки в державі представниками т.зв. «правого сектору» планується вчинення ряду вибухів в центральній частині міста з використанням саморобних вибухових пристроїв, значна частина яких зберігається в одному з приміщень Будинку профспілок.


  З метою недопущення вчинення злочину, що можливо готується, керівником АТЦ, за погодженням з Головою СБ України,оголошується проведення спецоперації «Бумеранг» та задіються усі необхідні сили та засоби.


 Проведення силової акції силами Внутрішніх військ та спецпідрозділу «Беркут» МВС України в рамках операції «Хвиля»

 Всього планується залучити до 10 000 бійців ВВ та близько 12 000 співробітників міліції, з них 2000 — «Беркуту».


 1. Проведення штурму наметового містечка планується з двох основних напрямків: по вул. Інститутській та вул.Городецького. На вул.Хрещатик штурмові групи витіснятимуть мітингувальників у бік пл. Бесерабської та пл. Європейської, де заздалегідь будуть виставлені щільні фільтраційні кордони.


 2. Імітація штурму з метою відволікання певної частини екстремітів передбачено по вул.Лютеранській


 3. Блокування на всіх інших підходах до наметового містечка групами у складі 300-500 співробітників міліції.


 4. Після розчищення бійцями МВС території навколо Будинку ФПУ (на відстань 100 м) вихідні позиції займають 3 бойові групи ЦСО «А» (всього 224 бійця) із завданням звільнити та встановити контроль у вказаній вище будівлі.

 Задачі груп:

 Групі № 1 Скрито підійти до дверей будинку, проникнути на перший поверх Будинку профспілок України та провести фізичне захоплення озброєних злочинців на першому поверсі, в подальшому у взаємодії з групою № 2 здійснити зачистку приміщень та фізичне захоплення озброєних злочинців в напрямку з другого поверху по сходах до восьмого поверху зазначеної будівлі, забезпечити контроль та збереження речових доказів на захоплених поверхах.

 Групі № 2 Скрито підійти до скляних вітражів будинку, проникнути на другий поверх Будинку профспілок України та провести фізичне захоплення озброєних злочинців на другому поверсі, в подальшому у взаємодії з групою № 1 здійснити зачистку приміщень та фізичне захоплення озброєних злочинців в напрямку з другого поверху по сходах до восьмого поверху зазначеного будинку, забезпечити контроль та збереження речових доказів на захоплених поверхах.

 Групі № 3 Використовуючи дах сусіднього будинку, перейти на дах Будинку профспілок України, через вхід на даху проникнути на восьмий поверх, провести фізичне захоплення озброєних злочинців на восьмому поверсі, у подальшому здійснити зачистку приміщень та фізичне захоплення озброєних злочинців в напрямку з восьмого поверху вниз по сходах до другого поверху зазначеної будівлі, забезпечити контроль та збереження речових доказів на захоплених поверхах.

 Групі прикриття та вогневої підтримки Знаходитись у готовності за командою надати підтримку вогнем основним групам захоплення, забезпечити прохід до будівлі, нейтралізувати озброєних злочинців, які здійснять спробу втечі з місця події.

 Групі снайперів Надати підтримку вогнем основним групам захоплення. Постійно доповідати про зміни під час проведення штурмових дій.