Сторінка:Стенограма засідання Ради національної безпеки і оборони України від 28 лютого 2014 року.djvu/10

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено
13

ТУРЧИНОВ О.В.

Слово Міністру закордонних справ.


ДЕЩИЦЯ А.Б.

Міністерство закордонних справ розробило заяву, передало ноту, а потім внесло пропозиції провести двосторонні консультації з російською стороною. Ми маємо намір зробити заяву про проведення консультацій на рівні міністрів закордонних справ в рамках Будапештського меморандуму: - міністрів закордонних справ США, Великобританії і Росії.

Я зустрівся сьогодні також з міністрами закордонних справ "Вишеградської четвірки". Всі вони на рівні своєму висловлюють занепокоєння, але своїх планів і дій вони не повідомляють. Всі просять нас не робити поспішних кроків.

Можна, звичайно, підготувати заяву Міністерства закордонних справ про невиконання російською стороною Угоди про базування Чорноморського флоту Російської Федерації та військову агресію Росії, але я думаю, що це буде значно сильніший мати ефект, якщо це буде зроблено на рівні Уряду ...


ТУРЧИНОВ О.В.

Прем'єр-міністр, будь ласка!


ЯЦЕНЮК А.П.

Я думаю, що у нас є два сценарії. Зрозуміло, що Росія буде використовувати колишнього президента України в цьому сценарії. І у мене немає сумніву, що Росія буде іти до кінця в частині захоплення та оголошення незалежності Криму, або. як проміжний варіант, варіант федералізації.