Сторінка:Стенограма засідання Ради національної безпеки і оборони України від 28 лютого 2014 року.djvu/8

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено
11

використати всі наявні екіпажі штурмової та бомбардувальної авіації для практичного, бойового застосування, які утримуються в готовності номер 2.

З 11.00 в Криму всіма підрозділами також встановлені посилені пости для недопущення захоплення військових частин, посилена охорона всіх військових частин, які знаходяться на території Автономної Республіки Крим. Відслідковується ситуація, але є прохання, щоб не було прямого військового контакту. Ми не готові до повномасштабної війни. Нам потрібен час, нам потрібна допомога. Потрібна жорстка реакція світу, всього міжнародного співтовариства.

Буду говорити відверто. Сьогодні у нас немає армії. Вона системно знищувалась Януковичем та його оточенням під керівництвом російських спецслужб.

Сьогодні ми зможемо зібрати зі всієї країни військове угрупування чисельністю біля 5 тисяч військовослужбовців, здатних виконувати бойову задачу. їх можемо кинути в Крим, але це не вирішить проблему Криму. Ми їх там просто покладемо. А що робити з тисячами кілометрів кордону та підготовкою Росії до вторгнення? Коли зайдуть з ранку з боку Чернігівської області, то до вечора вже у Києві будуть!

Зараз в Чорному морі знаходиться один фрегат керованої зброї - штабний корабель "Уілті“. Сьогодні вийшов із Стамбула. Тому наявність американського фрегату керованої ракетної зброї, якщо б була домовленість і він увійшов би за домовленістю в наші територіальні води, - це було б також ознакою того, що ми не одні. Це може зупинити Росію.

Прошу, Олександре Валентиновичу, Вашого дозволу щодо проведення масштабних військових навчань, тому що готовність більшості наших частин до виконання бойових завдань викликає великий сумнів. План цих навчань можемо надати у зазначений час.