Перейти до вмісту

Сторінка:Стешенко О. Рідні колоски (1918).pdf/23

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

дику побачать хлопці, — то цілий день про неї розмовляють. Вони з луками полюють увесь день, а телята иноді і в шкоду заходять. Ну, та це нічого, — зате наші хлопці справжні ми­сливці. Правда, вони ще ні разу нічого не вбили, але се дурниця!

Трохи пізніш вони ставитимуть сільця на синичок.

Як копають картоплю та цукрові буряки — ото роскіш їх напекти! А ще груш та кисличок…

І от одного такого дня Семенко сидить і жде Кузьмика. Глядить за його телят (особливо не слухняне теля — це „Мархва“) і робить „рогатку“; один хлопець навчив його, як її треба робить. Він собі достав резини. О, з неї буде краще стрілять, ніж з того лука!

Тліє огонь. В йому печеться картопля й кислички. А Кузьмика і Сірка нема.

І раптом з гущавини виринає Кузьмик і ще один його приятель, Сашко. А за ними радісно плигає старий Сірко

Кузьмик держить у руках щось сіре. У Семенка стріпну­лося серце, і він підбіга.

— Слумка! Жива слумка!…

Виявляється, що Кузьмик десь зловив слумку з переби­тим крилом. Вона дивиться на хлопців переляканими карими очима. Яка гарна! Вони її держатимуть у хаті! Тільки чим її годувать? Ну, це повинен знати дід Степан. Він усе знає.

На груші листя рожевіє, а на грабові — бліде й прозоре. Дуже гарно в лісі. Глід і шепшина мов намисто червоніє. Синички дзеленчать. У небі часом журавлі курликають…

А ввечері Кузьмик, Семенко, — иноді з ними й Сашко, Іван, Сидорець, — ловлять у соломі ятерем горобців. Горобці ховаються на ніч у соломі, а хлопці наставляють туди старий рибальський ятір — і з другого боку полохають горобців; вони вилітають і попадають у ятір. Де дуже весело.

Иноді Кузьмик свариться з Семенком, але не надовго. Досить їм побачити зайця, — зараз-же обидва кинуться з ми­сливськими криками (розуміється, знаючи, що зайця зловить неможливо), і забудуть про всі свої суперечки.

Надійде зіма, буде холодно, але се не лякає хлопців. Вони за те спускатимуться санчатами з гори, або що…