Перейти до вмісту

Сторінка:Стешенко О. Рідні колоски (1918).pdf/29

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

піду я до Тхоря-Тхорища нашу курочку виручати.“ А Співунець і проситься: „Візьми і мене з собою!“

— Ходім! — каже дід.

От і пішли вони. Дійшли до лісу, аж на зустріч їм бі­жить ломачка та й гукає: „Діду, діду, а куди ти йдеш і Спі­вунця ведеш“?

— А ти хто, щоб я тобі відповідав?

— Я — Ломачка-Поганячка. Тоді дід подумав і каже: „Ми йдемо до Тхоря-Тхорища: він у нас курочку вкрав — хочемо, щоб назад оддав.“

— Візьміть і мене з собою! — каже Ломачка.

— Ходім! Стало їх троє. Йдуть вони далі та йдуть: ліс направо, ліс наліво, аж бачуть, що під дубом лежить Жолудець-Молодець і гукає до них: „Діду, діду! А куди ти йдеш? Співунця та Ломачку ведеш?

— Ми йдемо до Тхоря-Тхорища — він у нас курочку вкрав, хочемо, щоб назад оддав.

— Візьміть і мене з собою, — прохається Жолудець-Молодець.

— Ходім! І стало їх четверо. Йдуть вони далі та йдуть: ліс направо, ліс наліво, аж бачуть: лізе Слимачок-Малючок. Та ще здалека до них пищить тоненьким голоском: „Діду, діду! А куди ти йдеш? Співунця, Ломачку та Жолудця-Молодця ведеш?“

— Ми йдемо до Тхоря-Тхорища: він у нас курочку вкрав, хочемо, щоб назад оддав.

— Візьміть і мене з собою, — пищить Слимачок-Малючок тоненьким голоском.

— Ходім! — каже дід. І стало вже їх п'ятеро. Йдуть вони далі та йдуть: ліс направо, ліс наліво, аж бачуть: на дорозі лежить ремінець. Вони вже хотіли поминути його, аж і він питається: „Діду, діду! А куди ти йдеш? Співунця, Ломачку, Жолудця-Молодця та Слимачка ведеш?“

— Ми йдемо до Тхоря-Тхорища: він у нас курочку вкрав, хочемо, щоб назад оддав.

— Візьміть і мене з собою!

— Ходім. Поволікся і Ремінець за їми. Стало їх уже так багато аж шестеро. Йдуть вони далі та йдуть: ліс направо,