Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/100

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

88

Друга книга Мойсея 32. 33.


88 ДРУГА КНИГА

слову Мойсейовому; і полягло того дня з люду до трох тисяч чоловіка.

 29. І каже Мойсей: ПрисьвятїтесяГосподеві сьогодні проти синів своїх і проти братів своїх, щоб на вас послав сьогодні* благословенне.

 30. Другого ж дня промовив Мойсейдо людей: Великим гріхом провинили ви! Оце ж підіймусь до Господа; може й спокутую ваші гріхи.

 31. Вернувся Мойсей до Господа йрече: Ои, величезним гріхом провинили сї люде; зробили собі бога із золота.

 32. Оце ж, коли б простив гріх їх!Коди ж нї, дак вичеркни мене з книги твоєї, що написав еси.

 33. 1 рече Мойсейові Господь: Хтопровинив менї, вичеркну з книги моєї.

 34. Нині ж ійди, веди люди туди, куди я заповідав тобі. Ангел мій йти ме поперед тебе; як же прийде година кари моєї, тоді й карати му їх за провини їх.

 35. І послав Господь морову каруна людей ва литого бичка, котрого виробив Арон.

Голова 33.

І рече Господь Мойсейові: Ійди, здіймайсь ізвідсї, ти й люде, що ведеш 8 Египецької землї в землю, що про неї я клявся Авраамові, Ізаакові і Яковові, глаголючи: Насінню твойму оддам її.

 2. 1 пошлю перед тобою ангела та йповиганяю Канааніїв, Аморіїв, і Хетіїв, і Ферезіїв і Гевіїв і Євузіїв.

 3. Ійди в землю, де тече молоко і мід;сам бо не пійду серед вас, тим що ви вапеклий народ, дак щоб не вигубити менї вас в дорозі.

 4. 1 почули люде се гірке слово, тай засуміли, і ніхто не надівав своїх окрас.

 5. Рече бо Господь Мойсейові: Промов до синів Ізрайлевих: Ви народ вапеклий; коли б ійшов я одну тілько минуту проміж вами, дак вигубив би вас. Оце ж поздіймайте свої окраси 8 себе, я ж знаю, що чинити му з вами.

 6. 1 позривали сини Ізрайлеві своїокраси з себе почавши від Гореб гори.

МОЙСЕЯ 32. 33.


 7. Мойсей же взяв намета й напявйого за кошем, оддалеки від коша, та й назвав його соборним наметом. І сталося, кожен, хто шукав Господа, виходив до намета, що був за кошем.

 8. 1 сталось, як виходив Мойсей з намету, вставали всї люде, і стояло кожне коло входе’ у свій намет і дививсь всьлід Мойсейові, аж покіль увійде він у намет.

 9. А як увіходив Мойсей у намет, дакспускався хмарний стовп, і зупинявсь коло входу в намет, і розмовляв Господь І8 Мойсейом.

 10. І вбачаючи весь люд стовпахмарного, що стояв коло входу в намет, вставав увесь люд і падали ниць, кожне коло входу в свій намет.

 11. І розмовляв Господь із Мойсейом лицем до лиця, так як говорить чоловік 8 чоловіком; і веотався він до коша. Слуга ж його Йосуа Нуненко, молодик, не виходив із середини намету.

 12. 1 рече Мойсей Господеві: Дивись,глаголав єси менї: Веди люд сей, та не сповістив мене, кого посилаєш зо мною. Ти ж глаголав: Знаю тебе на імя, та ще й ласку знайшов еси в очах моїх.

 13. Оце ж, коли внайшов я ласкув очах твоїх, дак дай менї взнати дороги твої, щоб пізнав тебе, та й внайшов ласку в очах твоїх, та вглянься й на те, що се люде твої!

 14. 1 рече: Лице моє йти ме 8 тобою,і я дбати му про упокій твій.

 15. І рече до його: Коли не йти мелице твоє, так і не веди нас ізвідти.

 16. Бо чим же впевняться, що знайшов я ласку в очах твоїх, я й люде твої? Чи не тим же, що пі йдеш ти 8 нами, і відрізнимось ми, я й люде твої, від усякого народа, який в на земному лицї ?

 17. 1 рече Господь Мойсейові: І те,що промовив бси, сотворю; бо внайшов єси ласку в очу в мене, і внаю я на імя тебе.

 18. 1 рече він: Покажи ж менї славу твою!

 19. І рече: Проведу всю милостьмою перед лицем твоїм і проголошу імя Господа перед тобою; і милувати му, кого милувати, і милосердувати