Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/101

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

89

Друга книга Мойсея 33. 34.


ДРУГА КНИГА

мусь, над ким милосердуватись. І ре

 20. Не можна тобі бачити лице мов:бо не жити ме вже людина, що бачила лице мов.

 21. І рече Господь: Ось місце коломене, і будеш стояти на скелі:

 22. 1 як проходити ме слава моя, поставлю тебе в щелинї скелї, та й затулю долонею моєю лице тобі, поки не перейду.

 23. А як відтулю долоню мою, дакбачити меш мене ззаду, лиця ж мого не бачити меш.

Голова 34.

І рече Господь Мойсейові: Висїчи собі д ві таблиці камяні взором первих, і напишу на таблицях слова, що були на таблицях первих, що розбив єси.

 2. І бувай готов у раньцї, і зійдив раньцї на Синай гору, та й станеш тамо передомною на верху гори.

 3. І ніхто щоб не взійшов з тобою,та нікого щоб не було видно по всій горі; ба й отара й череда щоб не паслась під горою.

 4. І висік дві таблиці камяні взоромпервих; і встав Мойсей рано враньцї, та й зійшов на Синай гору, як заповідав йому Господь, і взяв в руки обидві таблиці камяні.

 5. І 8Ійшов Господь у хмарі і ставз ним там, і промовив імя „Господь**.

 6. І переходив Господь перед ним,і покликував: Господь! Господь! Бог, милосердний і ласкавий, нескорий на гнїв і щедрий на милость і правду,

 7. Що держить ласку про тисячі,прощає несправедливість, переступ і гріх, хоч ніколи не вважає безвинним виноватого, карає несправедливість батьківську на дітях і на дітях дітей, на третьому й на четвертому роді.

 8. І припав хутко Мойсей до 8емлїі поклонився Богу,

 9. І рече: Коли тільки знайшов я ласку в очу в тебе, Господе, нехай же йде Господь серед нас; бо запеклі се люде, та прости несправедливість нашу і гріх наш, і возьми нас за наелїддє своє!

МОЙСЕЯ 33. 34. 89


 10. 1 рече: Се я покладаю завіт: Перед усіма людьми твоїми сотворю чудеса, які не творились на всїй землї і у всіх народів, і вбачати ме ввесь люд, що проміж ним живеш, діло Господнє: страшенне бо те, що сотворю з тобою.

 11. Пильнуй же того, що я заповідавнині тобі. Се повиганяю перед тобою Аморіїв, і Канааніїв, і Хетіїв, і Ферезіїв, і Гевіїв, і Євузіїв.

 12. Остерегайсь чинити вмову з осадниками тієї країни, що в їх землю ввіходиш, щоб не вробились вони сіткою проміж вами.

 13. Нї, мусите руйнувати жертівники їх, і будете ламати стовпи їх, і рубати сьвященні дуброви їх,

 14. Бо не будеш покланятись иншому богу; бо Господь, на імя Ревнивий, він Бог ревнивий.

 15. Не чинити меш умови в жителями тієї країни, ато будуть блудувати вони з богами своїми і приносити жертву богам своїм, та й покличуть тебе, і зачнеш їсти жертви їх.

 16. І будеш брати дочки їх за синівсвоїх, і будуть блудовати дочки їх за богами своїми, і приводити синів твоїх до блуду за богами своїми.

 17. Виливаних богів не будеш робити.

 18. Сьвята не заквашеного хлїбабудеш допильновувати, сім день їсти меш опрісноки, як заповідав я тобі, в певну годину, в місяці Абиві; бо в місяці Абиві вийшов єси з Египту.

 19. Все, що родить мати, моє; і весьтвій скот, первородні самці бики й барани.

 20. Первака ж осла мусиш викупити бараном, коли ж не викупиш, так переломи йому шию. Всякого первенця з синів мусиш викупити, і нехай ніхто не показується передомною в порожніми руками.

 21. Шість день робити меш, семогож дня перестанеш орати і жати.

 22. І сьвято тижневе держатя меш,те ж і сьвято первоплоду пшеничних вжинків, і сьвято збору при кінці року.

 23. Три рази що року мусить пока