Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/1076

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

238

Одкриттє сьв. Ап. Йоана Богослова 6. 7.


238 0ДКРИТТ6 СЬВ. ЙОАНА БОГОСЛОВА 6. 7.

них сказало, наче громовим голосом: Прийди і подиви ся.

 2. І я поглянув, і ось, кінь білий, а,що сидїв на ньому, мав лук; і дано йому вінець, і вийшов яко побідник, щоб побіждати.

 3. І коли отворив другу печать, чувя груге животне, що сказало: Прийди, і подиви ся.

 4. І вийшов инший кінь рижий; а,що сидїв на йому, тому дано взяти впокій із землї, і щоб один одного вбивали; і дано йому великий меч.

 5. 1 коли отворив третю печать, чувя трете животне, що сказало: Прийди і подиви ся. І я поглянув, аж ось кінь карий, а, що сидїв на ньому, мав вагу в руцї своїй.

 6. І почув я голос впосеред чотирьохживотних, що сказав: Міра пшеницї за денар, і три міри ячменю 8а денар; і оливи і вина не марнуй.

 7. І коли отворив четверту печать,чув я голос четвертого животного, що сказало: Прийди і подиви ся.

 8. І я поглянув, і ось, кінь блідий, а,що сидїв верх него, імя йому смерть, а пекло слїдом за ним; і дана йому власть вбивати на четвертій часті землі мечем, і голодом, і смертю, і зьвірми земними.

 9. І коли отворив пяту печать, бачив я під жертівнею душі убитих за слово Боже, і 8а сьвідченне, котре мали; і покликнули голосом великим, говорячи:

 10. Доки, Владико сьвятий і правдивий, не будеш судити і мстити за кров нашу над тими, що домують на землі?

 11. І дано кожному одїж білу, і сказано їм, щоб впокоїлись ще малий час, доки не доповнять (числа) слугитовариші їх, і брати їх, що мають бути вбиті, як і вони.

 12. І поглянув я, коли отворив тесту печать; і ось, трясенне велике стало ся, і сонце стало чорне, як верета волосїнна, а місяць став, як кров,

 13. а зорі небесні попадали на землю, як смоківниця, од великого вітру трясена, скидає свої недостиглі смокви.

 14. А небо 8НИКЛО, як лист звинутий,і всяка гора і виспа двигнулись із місць своїх;

 15. і царі землї, і вельможі, і багаті, і тисячники, і сильні, і всякий невільник, і всякий вільний скрились у печерах і скелях гірських,

 16. і кажуть скелям і горам: Впадіте на нас, і закрийте нас від лиця Сидячого на пресголї, і від гнїва Агнця,

 17. бо прийшов великий день гнїваЙого, і хто може встояти?

Голова 7.

А після сього бачив я чотирьох ангелів, що стояли на чотирьох краях землі, і держали чотири вітри землї, щоб не віяв вітер на землю, анї на море, анї на жадне дерево.

 2. Ще бачив я иншого ангела, щовиходив від сходу сонця, і мав печать Бога живого; і покликнув голосом великим до чотирьох ангелів, котрих дано шкодити на вемлї і на морю, гляголючи:

 3. Не робіть шкоди вемлї нї морю,нї деревині, доки не попечатаєм слуг Бога нашого на чолї їх.

 4. І я чув число попечатаних, сто сорок і чотири тисяч попечатаних із усїх родів синів І8раїлевих:

 5. З роду Юдиного дванайцять тисяч попечатаних; з роду Рувимового дванайцять тисяч попечатаних; з роду Гадового дванайцять тисяч попечатаних;

 6. з роду Асирового дванайцять тисяч попечатаних;

 7. 8 роду НеФталимового дванайцятьтисяч попечатаних; 8 роду Манассіїного дванайцять тисяч попечатаних, з роду Симеонового дванайцять тисяч попечатаних;

 8. з роду Левиїного дванайцять тисяч попечатаних; 8 роду Іссахарового дванайцять тисяч попечатаних; з роду Завулонового дванайцять тисяч попечатаних; 8 роду Йосифового дванайцять тисяч попечатаних; з роду Веняминового дванайцять тисяч попечатаних.

 9. Після сього поглянув я, і ось, пребагато людей, котрих ніхто не міг перелічити, з кожного народу, і роду, і людей, і язиків, стоїть перед престо