Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/1080

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

242

Одкриттє сьв. Ап. Йоана Богослова 12. 13. 14.


242 0ДКРИТТ6 СЬВ. ЙОАНА БОГОСЛОВА 12. 13. 14.

рив в небі: Тепер настало спасенне і сила і царство Бога нашого, і власть Христа Його; бо скинуто винувателя братів наших, що винував їх перед Богом нашим день і ніч.

 11. І вони побідили його кровю Агнця, і словом сьвідчення свого, і не полюбили життя свого аж до смерти.

 12. Тим то веселіте ся, небеса, і щодомуете в них. Горе живучим на землї і на морі, бо 8Ійшов диявол до вас, маючи великий гнїв; внае бо, що короткий йому час.

 13. І коли увидїв змій, що скинутойого на землю, погнав 8а жінкою, що породила хлопятко.

 14. І дано жінці дві крилї великогоорла, щоб летіла в пустиню на своє місце, де б живилась пору, і пори, і половину пори, (далеко) від вазору вужа.

 15. І пустив змій 8а жінкою з ротасвою воду, наче ріку, щоб її в ріцї втопити.

 16. А земля помогла жінці; і отворила земля уста свої, і випила ріку, котру пустив змій з рота свого.

 17. І розлютив ся змій на жінку, іпійшов провадити війну 8 иншими насїння її, що хоронять 8аповідї Божі, і мають сьвідченне Ісуса Христа.

Голова 13.

І став я на піску морському, і бачив зьвіра, що виходив з моря, в котрого сїм голов і десять рогів; а на рогах його десять корон, а на головах його імена богохульні.

 2. А зьвір, котрого я бачив, був подібний до рися, а ноги його як у ведмедя, а рот його як рот у лева. І дав йому змій силу свою, і престол свій, і велику власть.

 3. І бачив я одну з голов його, начена смерть вбиту, і смертня рана її вилічена, і дивувала ся ціла земля, (ідучи) в слід 8а зьвіром.

 4. 1 поклонились змієві, що дав властьзьвірові; і поклонились вьвірові, говорячи: хто подібний зьвірові? хто може воювати з ним?

 5. І дано йому уста, говорити велике й хулу; й дана йому власть провадити війну сорок і два місяці.

 6. І відчинив він уста свої на хулу проти Бога, щоб хулити імя Його, і оселю Його, і тих, що домують в небі.

 7. І дано йому провадити війну зсьвятими, і побідити їх; і дана йому власть над всяким родом, і язиком, і народом.

 8. І поклонять ся йому всї, що домують на 8емлї, котрих імена не написані в КНИ8Ї життя Агнця, заколеного від основання сьвіта.

 9. Коли хто мав ухо, нехай слухає.

 10. Коли хто веде в полон, то піиде(сам) в полон; коли хто мечем вбиває, то мусить сам бути вбитий мечем. Осьде терпиливість і віра сьвятих.

 11. І бачив я иншого зьвіра, що виходив із 8емлї, а мав він два роги, подобні як у ягняти, а говорив як змій.

 12. І всією властю первого зьвіра орудує він перед ним; і наставляє землю і домуючих на нїй, щоб покланялись первому зьвірові, в котрого ецїлена смертна рана його.

 13. І робить великі ознаки, так щовогонь зводить в неба на землю перед людьми.

 14. І підманює домуючих на землїчерев ознаки, що дано йому робити їх перед 8ьвіром, говорячи домую ЧИЛІ на землї, щоб робили образ зьвіра, що має рану від меча, і ожив.

 15. І дано йому вложити духа образові зьвіра, нехай би також говорив образ зьвіра, і робив, щоб, хто не поклонить ся перед образом зьвіра, був убитий.

 16. І зробить він, щоб усїм малим,і великим, і багатим, і вбогим, і вольним, і невольним дано пятно на правій руцї їх, або на чолї їх.

 17. І щоб ніхто не міг куповати абопродавати, як тільки, хто має пятно або імя зьвіра, або число імени його.

 18. Ось де премудрость. Хто має розум, нехай вилїчить число зьвіра; се бо число чоловіче; і число його шістьсот шістьдесять і шість.

Голова 14.

І поглянув я, і ось, Агнець стоїть на горі Сіон, а з ним сто сорок чотн