Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/1083

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

245

Одкриттє сьв. Ап. Йоана Богослова 17. 18.


0ДКРИТТ6 СЬВ. ЙОАНА БОГОСЛОВА 17. 18. 245

Вавилон великий, мати блудницям і гидотам землї.

 6. 1 бачив я, що жінка пяна від крові еьвятих, і від крові сьвідків Ісусових; і я дивував ея, бачивши її, дивом великим.

 7. І рече менї ангел: Длячого дивуєш ся? Я тобі скажу тайну жінки, і вьвіра, що носить її, у котрого сім голов і десять рогів:

 8. Зьвір, котрого ти бачив, був, івже нема його, і мав він вийти 8 бе80днї, та й іти в погибіль; і будуть чудуватись домуючі на вемлї, (котрих імена не записані в книзі життя від основання сьвіта,) бачивши вьвіра, що був, і нема його, хоч і всть.

 9. Ось розум, в котрого мудрість.Сім голов се сім гір, де жінка сидить на них, і царів сім;

 10. пять упало, а один всть, а инший ще не прийшов; і коли прийде, то не довго мав він бути.

 11. А вьвір, котрий був, і (котрого)нема, — він восьмий, та в сімох, і в погибіль іде.

 12. А десять рогів, що бачив їх, седесять царів, котрі ще не приняли царства, тільки приймуть власть як царі, однієї години з вьвіром.

 13. Ті мають одну думку і силу, івласть свою вьвірові передадуть.

 14. Ті воювати муть в Агнцем, і Агнець побідить їх, бо Він Пан панів і Цар царів, а ті, що в Ним, покликані і вибрані і вірні.

 15. І рече менї: Води, що ти бачив,де блудниця сидить, се люде, і громади, і народи і язики.

 16. А десять рогів, що ти бачив навьвірові, ті зненавидять блудницю, і спустошать її, і обнажать, і тїло її з'їдять, і спалять її в огнї.

 17. Бог бо дав у серця їх, щоб чинили волю Його, і чинили однодушно, і дали царство своє зьвірові, доки не сповнять ся слова Божі.

 18. А жінка, котру ти бачив, се город великий, що мав царство над царями вемними.

Голова 18.

А після сього бачив я ангела, що сходив з неба, що мав велику власть; а земля осьвітилась від слави його.

 2. І покликнув сильно голосом великим, глаголючи: Упав, упав Вавилон, велика (блудниця), і став домівкою бісам і сховиском всякому духові нечистому, і сховиском всякій птиці нечистій і огидній.

 3. Бо пристрасним вином блудодїяння свого напоїла всї народи, і царі вемні блудили з нею, і купці земні з превеликої розкоші її збагатіли.

 4. І чув я инший голос з неба, щоглаголав: Вийди з неї, народе мій, щоб не мати вам спілки в гріхах її, і щоб не приняти вам пораз її.

 5. Дійшли бо гріхи її аж до неба, івгадав Бог про неправди її.

 6. Віддайте їй, яко ж вона віддавала вам; і подвоїть їй у двоє по ділам її; і в чаші, в котрій вона мішала, мішайте їй у двоє.

 7. Скільки вона себе славила, і ровкошувала, стільки вавдайте їй муки і смутку. Бо в серцї своїм говорить вона: Сиджу царицею, і я не вдова, і смутку не побачу.

 8. Тим то прийдуть одного дня порави її: смерть і смуток і голод; і буде огнем спалена; сильний бо Господь Бог, що судить її.

 9. І ваплачуть і заголосять по нїйцарі земні, що з нею блудили й розкошували, коли побачять дим пожа

РУ ЇЬ


 10. оддалеки стоячи вадля страху перед мукою її, говорячи: Горе, горе (тобі,) великий городе, Вавилоне, городе кріпкий, одної бо години настиг суд твій!

 11. І купці земні заплачуть, і засумують по нїй; товару бо їх ніхто вже не купить,

 12. товару: волота, і срібла, і каміння дорогого, і перел, і виссону, і багряниці, і шовку, і кармазину, і всякого дерева пахучого, і всякого посуду з кости слоневої, і всякого посуду з дерева дорогого, і 8 мідї, і з желїза, і з мрамора;

 13. і цинамону, і пахощів, і мира, іладану, і вина, і оливи, і муки, і пшениці, і скоту, і овець, і коней, і возів, і тіл, і душ людських.

 14. І овощі, бажання душі твоєї, ві