Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/112

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

100

Третя книга Мойсея 4. 5.


ТРЕТЯ КНИГА МОЙСЕЯ 4. 5.


 18. 1 положить крові на роги жертівника всепалення, що коло входу в соборний намет.

 19. А ввесь жир оддїлить од його тай воскурить на жертівнику.

 20. 1 впорає бичка сього так, як порає бичка, що на жертву за гріх; так і мусить зробити з ним. І так зробить сьвященник покуту за них і проститься їм.

 21. 1 винесе бичка геть із табору тай спалить йото, як спалив первого бичка. Се жертва за гріх громади.

 22. Коли согрішить князь і переступить ненарочно одну з усїх заповідей Господа, Бога свого, зробивши чого не годиться робити, та й провинить,

 23. 1 виявиться йому гріх його, котрим согрішив, так мусить принести свою жертву, козла, самчика без скази.

 24. І положить він руку свою на голову козла, та й заколе його там, де заколюють жертву всепалення перед Господом : се жертва за гріх.

 25. І возьме сьвященник крові жертви за гріх пучкою своєю та й положить на роги жертівника всепалення, а кров його виллє до стояла жертівника.

 26. А ввесь жир його воскурить нажертівнику, як жир жертви мирної. І так зробить сьвященник покуту ва гріх його і проститься йому.

 27. Коли ж хто з простого люду согрішить ненарочно та й переступить одну з заповідей Господніх, вдіявши чого не повинен чинити,^ та й провинить,

 28. І коли пізнає гріх свій, котримсогрішив, так нехай принесе жертву свою: козу без скази за гріх свій, що согришив ним.

 29. І положить руку свою на головужертви за гріх, та й заколе жертву на місці всепалення.

 30. І возьме сьвященник її крові пучкою своєю та й положить на роги в жертівника всепалення, а всю кров виллє до стояла в жертівника.

 31. І відділить увесь жир її, як оддїляють жир у жертви мирної, і воскурить сьвященник на жертівнику про любі Господеві пахощі. І таку покуту зробить сьвященник за його, і проститься йому.

 32. А коли принесе вівцю як принісв жертву за гріх, нехай буде самиця без скази, що він приносить.

 33. 1 положить він руку свою на голову жертви за гріх та й заколе її як жертву за гріх на тому місцї, де заколюють жертву всепалення.

 34. 1 возьме сьвященник крові оджертви за гріх пучкою своєю та й положить на роги жертівника всепалення, а всю кров її виллє до стояла жертівника.

 35. А ввесь жир її оддїлить, як оддїляють жир у жертви мирної, і воскурить сьвященник його на жертівнику при палених жертвах Господеві; і так відправить сьвященник покуту за гріх його, що він согрішив, і проститься йому.

Голова 5.

А коли хто тим согрішить що чув голос клятьби і був сьвідком, чи то бачив се, чи знав се, коли не обявив того, так понесе на собі вину.

 2. Або коли хто доторкнеться до чогонечистого, чи то стерва нечистого зьвіря, чи стерва скотини нечистої, чи стерва нечистої повзаючої животини, хоч не внав того, то зробивсь нечистим і провинив.

 3. Або коли доторкнеться нечистотилюдської, якої б нї було нечистоти, що від неї робляться нечистоти, хоч і не знав того, а потім довідається, то він провинив;

 4. Або, коди покленеться хто, вимовляючи не роздумавши губами своїми, зробити що лихе чи добре, що б там не вимовила людина нерозумного в клятьбі своїй, та не 8нала того, а потім дознається, то він провинив у сьому.

 5. 1 має бути, коли він провинив чимнебудь таким, так мусить признатись, чим согрішив він.

 6. І мусить принести Господеві загріх свій, що согрішив, жертву довжну: самицю з отари, вівцю чи козу як жертву ва гріх; а сьвященник відправить покуту за гріх його.

 7. А коли не спромога його на штуку дрібної скотини, так за провину свою, котрою провинився, мусить подати пару горлиць, або пару голубе