Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/113

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

101

Третя книга Мойсея 5. 6.


ТРЕТЯ КНИГА МОЙСЕЯ 5. 6.

нят Господеві; одно на жертву за гріх а одно на жертвопаленнє.

 8. І подасть їх сьвященникові; а тойпринесе наперед те, що на жертву за гріх і скрутить головку йому над шиєю, та не відділить її.

 9. І побризкав кровю з жертви 8агріх на боки жертівника, останок же крові виллє до стояла жертівника: се жертва га гріх.

 10. А друге принесе як жертвопаленнв по установі. І так відправить сьвященник покуту за гріх його, котрим согрішив, і проститься йому.

 11. Коли ж і на пару горлиць абопару голубенят не стане його, так мусить подати на свій приніс, хто провинив, десятину єфи муки пшеничної на жертву за гріх; не класти ме на її олії і не класти ме ладану, бо се жертва 8а гріх.

 12. 1 подасть її сьвященникові і возьме сьвященник із її жменю повну, як частку на спомин, та й воскурить на жертівнику при огняних жертвах Господеві: Се жертва за гріх.

 13. 1 відправить сьвященндк покутуза гріх його, котрим провинив у де чому і проститься йому. Останок же буде сьвященникові, як хлїбова жертва.

 14. 1 рече Господь Мойсейові:

 15. Коли хто спроневіриться і ненароком согрішить проти сьвятощів Господніх, такий мусить принести за свою провину як жертву Господеві барана без скази з отари, і по цінуванню твойму срібла секелями, по секелю сьвятинї, на жертву за провину.

 16. А що согрішив проти сьвятого,те мусить віддати, та ще пятину додавши, і подати сьвященникові, і сьвященник відправить покуту ва гріх його жертвуючи барана, і проститься йому.

 17. А коли хто согрішить і переступить котру заповідь Господню, вчинивши, чого не годиться чинити, хоч би не 8нав, то провинив, і гріх лежить на йому.

 18. Такий нехай принесе барана бевскази з отари, по цінуванню твойму на жертву за провину; а сьвященник спокутує провину його, котрою провинився не знавши; і проститься йому.

 19. Се жертва за провину; існо вінпровинив перед Господом.

 20. І рече Господь Мойсейові:

 21. Коли хто согрішить і спроневіриться проти Господа, і запирається перед ближнім своїм в тому, що повірено йому на схованку яке добро, чи то пожичив він чи вкрав; або коли видусить що в ближнього свого,

 22. Або знайде загублене та й відпирається того; і кленеться льживо про що б нї було, що люди творять і грішать:

 23. Тоді мусить: коли чоловік согрішив і провинив бути так, щоб вернув пожаковане, що пожакував, чи видушене, що видусив, чи повірене, що повірено йому, чи то заіублене, що він знайшов;

 24. Чи щоб нї було воно, про щоклявся льживо,

 25. Нехай виплатить сповна, та щей пятину додасть до того; оддавати ме тому, чиє воно, того дня, як приносити ме жертву за провину.

 26. І подасть жертву за провинусвою Господеві, барана без скази з отари по цінуванню твойму, на жертву сьвященникові.

 27. 1 очистить сьвященник гріх йогоперед Господом, і проститься йому, що б нї було, в усьому, що вкоїв провинивши.

Голова 6.

рече Господь Мойсейові:

 2. Повели Аронові й синам його:От вам закон жертвопалення: Жертва всепалення нехай зостанеться на жертівнику всю ніч до ранку; а вогонь на жертівнику мусить горіти на йому.

 3. І надіне сьвященник ризу льняну,і спідну одїж льняну надіне на тіло своє; і здійме попіл, що зіставсь од жертви, що пожер огонь, та й положить коло жертівника.

 4. Потім скине шати свої, надінеиншу одїж, та й винесе попіл із табору, на чисте місце.

 5. Огонь же на жертівнику муситьгоріти, не згасати; і буде запалювати сьвященник на йому дрова що ранку, і покладати на йому жертву всепа