Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/120

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

108

Третя книга Мойсея 11. 12. 13.


ТРЕТЯ КНИГА МОЙСЕЯ 11. 12. 13.

повзав по землї, не їсти мете, вони бо гидота.

 43. Не паскудьте себе жадною повзаючою животиною, і не робіть себе нечистими через них, щоб не опоганитись вам ними.

 44. Я бо Господь, Бог ваш; тим то йосьвячуйте себе і будьте сьвятими, я бо сьвятий. І не опоганюйте себе животиною, що повзав по землї.

 45. Я бо, Господь, вивів із Египецької землї вас, щоб вашим Богом бути, і мусите бути сьвятими: я бо сьвятий.

 46. Се закон про скотину, і про птаство, і про всяку животину, пливаючу у водї і про животину повзаючу

ПО 8ЄМЛЇ,


 47. Щоб робити ріжницю між* нечистим і чистим, і між животиною їдомою і животиною, що не можна їсти.

Голова 12.

І рече Господь Мойсейові: Промов до синів Іграйлевих і кажи:

 2. Коли жінка буде при надїї і вродить хлопятко, так нечистою буде вона сім день; як у дні нечистої недуги буде вона нечистою.

 3. А восьмого дня обріжуть крайнюшкірочку в його.

 4. І трийцять три дні мусить вонапробувати в кровочшценню своїм, нї до чого сьвятого не доторкатись, і до сьвятинї не приходити, покіль минуться дні очищення її.

 5. А коли вродить дівчатко, нечистою буде два тижні, як в днї нечистої недуги своєї, і шістьдесять шість день перебувати мусить дома в кровочищенню своїм.

 6. Як же сповняться днї очищенняїї, за сина чи за доньку, мусить принести ягня річняка на всепаленнв та голубеня чи горлицю на жертву ва гріх до входу в соборний намет сьвященникові.

 7. 1 принесе він се перед Господомі відправить покуту за гріх її та й очистить од кровотоку її. Се закон для роджаючих, чи буде хлопятко чи дівчинка.

 8. А коли не спромога її на дрібнускотину, дак мусить вона взяти пару горлиць або пару голубенят, одно про всепаленнв і одного про жертву га гріх. І відбуде сьвященник покуту за гріх її і очиститься.

Голова 13.

І рече Господь Мойсейові та Аронові:

 2. Коли буде під шкірою на тїлїчоловіка напухлина, чи струп чи пляма, і буде на шкірі тіла його болячка, так мусять привести його до Арона, сьвященника, або до которого з синів його, сьвященників.

 3. 1 огляне сьвященник болячку підшкірою на тїлї, і як волоссв над болячкою побілів і болячка буде глубше як шкіра тіла, то се проказа. І оглянувши його, обявить сьвященник нечистим його.

 4. А коли тільки пляма під кожою тїла його побілів і не буде глибша вона як шкіра, і волоссв не побілів, тодї зачинить сьвященник того, у кого в болячка, на сім день.

 5. Та й огляне його сьвященник семого дня, і побачить, що болячка не змінилась, не ^роскинулась по шкірі, Фак вачинить його сьвященник на сім день удруге.

 6. А як огляне його сьвященник семого дня удруге, і поблідла болячка і не розкинуло її по шкірі, то обявить його сьвященник чистим: се струп; і мусить випрати одїж свою, і буде чистий.

 7. Коли ж буде розкидати струпи покожі після того, як оглянув його сьвященник і обявив чистим, так нехай покажеться сьвященникові в друге;

 8. Огляне ж його сьвященник, і побачить, що струп розкинувся по кожі, то нечистим обявить його сьвященник: се проказа.

 9. Коли буде на людині проказа, такнехай приведуть її до сьвященника.

 10. І огляне його сьвященник, і побачить, се пухлина біла на кожі і побілів від неї волос на кожі, і дике мясиво на пухлині,

 11. То се проказа застаріла на кожітїла його, і нечистим обявить його сьвященник; і зачинить його, бо людина нечиста.

 12. Коли ж обкине кожу проказаі вкрив проказа всю кожу недужого