Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/126

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

114

Третя книга Мойсея 16.


114 ТРЕТЯ КНИГА МОЙСЕЯ 15. 16.

ня свого, і про тих, у кого течиво, чоловік чи жінка, і про чоловіка, що лягати ме з нечистою.

Голова 16.

І рече Господь Мойсейові по смерти двох синів Аронових, як померли наближившись перед Господа.

 2. І рече Господь Мойсейові: Промов до Арона, брата твого, щоб не входив по всяк час у сьвятинї за завісу, перед віко, що на скрині, щоб не вмерти йому; в хмарі бо о Уявлятись буду над віком.

 3. От 8 чим входити мусить Арон усьвятиню: з бичком про жертву за гріх та з бараном про всепаленнв.

 4. Сьвященний хитон льняний надівати мусить і спідня одежа льняна мусять бути на тілі його, і поясом льняним підперізуватись мусить, і завивало льняне мусить навивати: се одїж сьвята; і скупав у воді тіло своє і вдягнеться.

 5. А від громади синів Ізрайлевихвізьме двох козлів на жертву за гріх, та одного барана на всепаленнв.

 6. 1 принесе Арон бичка як жертвуза гріх, що буде за него, та й спокув за себе і за дім свій. . І візьме обох козлів і поставить їх перед Господом до входу в громадський намет.

 8. 1 кине Арон жереб про обох козлів: один жереб про Господа, а один жереб на відпущеннв.

 9. 1 приведе Арон козла, що на йоговипав жереб про Господа, і принесе його як жертву ва гріх.

 10. А козла, що на його впаде жеребна відпущеннв, поставить живого перед Господом, щоб спокутувати на йому та пустити його в степ.

 11. І принесе Арон бичка, що нажертву за гріх, і що за него буде, і спокутує за себе і за дім свій, та й 8аколе бичка, що на жертву за гріх, і що буде за него.

 12. І візьме він кадильницю повнужару з жертівника перед Господом і набере повні руки пахущого кадила, на дрібно стовченого, та й понесе за вавісу.

 13. І посипле кадило на жар передГосподом, щоб хмара з кадила вкрила віко, що на сьвідченню, щоб не вмерти йому.

 14. 1 візьме крові з бичка, та й бри8не з пальця свого на віко, спереду, на схід сонця; а перед віком бризне сїм раз кровю з пальця свого.

 15. І заколе козла про жертву 8агріх, що буде за людей, і внесе кров його за завісу, і чинити ме з кровю його так само, як чинив з кровю бичка, і бризне на віко нею і неред віком.

 16. І відправить покуту за сьвятинюзадля нечистот у синів Іврайлевих, і задля переступів їх по всім гріхам їх; і те ж саме вчинить про соборний' намет, що між ними, серед нечистот їх.

 17. Тільки ж нікого щоб не булов соборному наметі, коли він увійде покутувати в сьвятинї, аж коли вийде. І так відправить він покуту 8& себе і за дім свій і 8а всю громаду Ізрайлеву.

 18. І вийде до жертівника, що вередГосподом, і відправить покуту за його; і візьме крові 8 бичка й крові з козла, та й положить її на роги жертівника з усїх боків.

 19. І бризне на його крові пальцемсвоїм сїм раз, і очистить його та осьвятить його від нечистот синів Ізрайлевих.

 20. А як скінчить покуту за сьвятиню, і ва соборний намет, і 8а жертівник, так приведе козла живого.

 21. І положить Арон обидві рукисвої на голову козла живого та й признав над ним всї беззаконня синів Ізрайлевих і всі переступи їх, по всім гріхам їх; і положить їх козлові на голову, та й випустить його рукою певного чоловіка в степ.

 22. 1 понесе козел на собі все беззаконьство їх у землю безлюдну; і випустить він козла в степ.

 23. І ввійде Арон у соборний наметі повдіймав одїж льняну, що понадївав, як входив у сьвятиню, та й покладе її там.

 24. 1 викупає в водї тіло своє в місці сьвятому, та й надіє одїж свою; і вийде він та й принесе всепаленнв своє і всепаленнв людське, і спокутує 8а себе і 8а людей.