Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/130

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

118

Третя книга Мойсея 19. 20.


ТРЕТЯ КНИГА МОЙСЕЯ 19.20.

ходень у землї вашій, не тїснити меш його.

 34. Як вемлянин мусить бути приходень ваш, що пробував між вами, і любити мусиш його, як себе самого; приходнями бо ви були в землі Египецькій. Я Господь, Бог ваш.

 35. 1 не кривдите мете в суді, в мірі,у вазі, і в насипу;

 36. Вірна вага, вірне камінне вагове, вірна вФа і гин вірний буде у вас. Я Господь, Бог ваш, що вивів вас із Египецької землї.

 37. 1 мусите пильнувати усіх установ моїх, і всіх присудів моїх, і сповняти їх. Я Господь.

Голова 20.

рече Господь Мойсейові:

 2. Промов до синів Ізрайлевих:Хто б нї був 8між синів Ізрайлевих, чи з приходнїв, що' пробував в Ізраїля, такий, що оддавати ме насінне своє Молехові, скарати його смертю; люде країни тієї мусять побити його каміннвмь.

 3. І сам я поверну лице мов протичоловіка того, і викореню його вміж людей його; бо дітей своїх він оддав Молехові, щоб опаскудити імя сьвятинї моєї.

 4. Коли земляне ваплющять очі своїна того чоловіка, як оддавати ме 8 дітей своїх Молехові, та й не схоче стратити його,

 5. Так поставлю мов лице проти чоловіка такого, і проти роду його, та й викореню його и усіх, що блудували слідом за ним, щоб слідом за Модехом блудувати; викореню їх зміж людей їх.

 6. 1 душа, що обернулась до закленателїв мертвих і до ворожбитів, щоб слідом 8а ними блудувати, оберну лице моє проти душі тієї, та й викореню її спроміж люду її.

 7. Осьвячуйте ж себе й бувайте сьвятими, бо я, Господь, Бог ваш.

 8. І пильнуйте установ моїх, і сповняйте їх. Я Господь, що осьвятив вас.

 9. Бо кожний, хто лає батька свогой матїр свою, того мусять скарати смертю; батька свого й матір свою лаяв, кров його на йому.

 10. І коли чоловік робить перелюбіз заміжною жінкою, коли робить перелюб з жінкою ближнього свого, смертю мусять скарати перелюбника й перелюбницю.

 11. 1 такий, що лежати ме з батьковою жінкою; наготу батька свого відкрив він, обоє їх смертю карати муть; кров його на обох їх.

 12. 1 такий, що лежати ме 8 невісткою своєю, смертю скарати мусять їх; огидно опоганили себе; кров їх на них.

 13. І КОЛИ ЧОЛОВІК 8 чоловіком зляжеться, так як злягається з жінкою, гидоту вкоїли обоє; смертю мусять їх скарати; кров їх на них.

 14. А коли чоловік бере жінку собій матїр її, се плюгаство; огнем нехай спалять і його і їх, щоб не було розвороття між вами.

 15. 1 як чоловік вляжеться із скотиною, смертю такого мусять скарати, а скотину мусите вбити.

 16. 1 жінка, що наближиться до якоїскотини, щоб злучитись з нею, вбити мусиш їх, жінку й скотину; мусять вони згинути, бо кров їх на них.

 17. І КОЛИ ЧОЛОВІК В08БМЄ сеструсвою, дочку батька або дочку матері своєї, та й побачить наготу її, а вона побачить наготу його; паскудний се вчинок, і викоренять їх обох перед очима всього люду їх; наготу сестри своєї відкрив; мусить понести кару ва гріх свій.

 18. 1 як чоловік ляже 8 жінкою підчас недуги її, та й одкриє наготу її, криничину її одкрив, і вона відкрила криничину крові своєї; обох їх викоренити зміж людей їх.

 19. 1 наготи в сестри матері твоєї ісестри батька твого не відкривати меш; бо хто се зробить, той відкрив родичку свою; нехай вони гріх свій несуть.

 20. І коли чоловік ляже 8 жінкоюдядька свого, наготу дядька свого відкрив він; понесуть вони кару за гріх свій, бездітними помруть.

 21. 1 коли возьме чоловік жінку брата свого, то се нечисть; наготу брата свого відкрив; бездітними помруть.

 22. Оце ж пильнуйте моїх установ,і всіх присудів моїх, і сповняйте їх,