Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/131

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

119

Третя книга Мойсея 20. 21.


ТРЕТЯ КНИГА МОЙСЕЯ 20. 21.

щоб не звергла вемля вас, де приведу вас жити.

 23. 1 не ходіте в установах народів,що перед вами проганяти му; бо все те коїли вони, та й поробились гидкими менї.

 24. 1 казав я вам: Би візьмете займище їх, і я оддам вам в державу землю текущу молоком та медом. Я Господь, Бог ваш, що вас повилучував із народів.

 25. Оттим же то розбирайте міжскотиною чистою й нечистою, і між птаством чистим і нечистим, і не робіте себе гидкими скотом і птаством і всім, що метушиться на землї, що я вилучив вам як нечисте.

 26. 1 будете ви передо мною сьвятими, я бо сьвятий, я Господь, і я вилучив вас ізміж инпшх народів, щоб ви були моїми.

 27. Оце ж коли чоловік або жінкабудуть заклинати помершого або ворожити, то нехай скарають їх смертю; каміннєм нехай побютьїх; кров їх на їх.

Голова 21.

І рече Господь Мойсейові: Промов до сьвшценників, синів Аронових, і скажи їм: Нїхто з них нехай не опоганюєть себе, доторкаючись до помершого з людей своїх;

 2. Тільки хиба що се родина його,серцем близька йому: мати його, та батько його, та син його, та дочка його, та брат його,

 3. Та сестра його дівиця, що близька йому і що не було в неї чоловіка: задля них можна сьвященникові опоганитись, доторкнувшись.

 4. Нехай не опоганює себе, як громадський муж між народом своїм, доторкаючись до помершого якого, щоб не стати нечистим.

 5. Не робити муть сьвященники лисини на голові в себе і краю борід своїх не стригти муть, і на тїлї в себе нарізок не робити муть.

 6. Сьвятими мусять бути перед Богом своїм, і не вневажать імени Бога свого, вони бо приносять огняну жертву Господню, хлїб Бога свого; тим і мусять бути сьвятими.

 7. Блудниці або обезчещеної не брати собі муть за жінку і роздведеної з чоловіком своїм жінки не брати муть; сьвятий бо сьвященник перед Богом своїм.

 8. 1 вважай його за сьвятого, він бохлїб Бога твого приносить. Сьвятим він буде про тебе: бо я сьвятий, Господь, що сьвятить вас.

 9. 1 коли дочка в которого сьвященника обезчестить себе, ставши блудницею, то обезчестила вона тим батька свого; огнем треба спалити її.

 10. А великий сьвященник між братами своїми, той, що на голову йому злито миро, і що осьвячено його, щоб надїти сьвяті шати, не буде відкривати голови своєї, і не дерти ме він одїжи своєї.

 11. 1 до жадного мерця не приступати ме; нї задля батька свого, нї задля матері своєї не буде опоганювати себе.

 12. 1 нехай не виходить із сьвятинї,і не вневажає сьвятинї Бога свого; бо посьвят помазання Божого на йому. Я Господь.

 13. І мусить він діву 8а жінку собібрати.

 14. Вдовицю й розвідку і збезчещену, і блудницю, сих не брати ме, а дїву з вемляцтва свого мусить взяти за жінку.

 15. 1 не збезчестить він свого насїння в земляцтві свойму; я бо Господь, що сьвятить його.

 16. 1 рече Господь Мойсейовї:

 17. Промов доАронаіскажи: Хто бнї був із насіння твого в родах їх, що в його хиба в тїлї, нехай не приступає, щоб приносити хлїб Бога свого;

 18. Кожен бо, в кого в хиба яка, такому не можна приступити, чи сліпий чоловік буде, чи кульгавий, чи кирпатий, чи нечумазний,

 19. Або такий, в кого переломленанога, чи переломлена рука,

 20. Чи горбатий, чи миршавий, чи8 більмами на очах, чи коростявий, чи лишаюватий, чи з роздавленими яйцями.

 21. Кожний 8 роду Арона, сьвященника, у кого на тїлї хиба яка, не може приступити, щоб приносити огняні жертви Господні; сказа у його, не