Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/134

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

122

Третя книга Мойсея 23. 24.


ТРЕТЯ КНИГА МОЙСЕЯ 23. 24.


 20. 1 сьвященник принесе їх з первоплодом хлїбним та з двома ягнятами як жертву гойдану перед Господом; сьвяте вони будуть Господеві про сьвященника.

 21. 1 обявите того ж самого дня, сьвяті збори будуть в вас. Ніякої роботи не робити мете. Установа віковічня в усїх осадах ваших.

 22. 1 як збираєте жниво в своїй землі, так не дожинати меш країв поля твого, і колоссе, що попадає, не збирати меш. Убогому та захожому 80ставиш їх. Я Господь, Бог ваш.

 23. 1 рече Господь Мойсейові:

 24. ! Промов до синів Ізрайлевих іскажи: Місяця семого, на первий день місяця, мусить у вас бути відпочинок, споминки гуку рогового, сьвятий вбір.

 25. Ніякої роботи не будете робити,а приносити огняні жертви Господеві.

 26. 1 рече Господь Мойсейові:

 27. А десятий день того семого місяця буде день премирення. Сьвяті збори будуть у вас, і будете впокорювати душі ваші й приносити огняні жертви Господеві.

 28. 1 ніякої роботи не робити мете втой самий день; босе день премирення, щоб робити покуту за вас перед Господом, Богом вашим.

 29. Тим же то всяка душа, що невпокорювати меться того дня, викорениться зміж люду свого.

 30. І всяка душа, що робити ме якеб то нї було діло в той день, викореню ту душу зміж люду її.

 31. Ніякого діла не робити мете: установа віковічна в роди ваші по всіх осадах ваших.

 32. Суботою на спочинок він буде ввас, і будете впокорювати душі ваші; 8 вечора девятого дня того місяця, від вечора до вечора, будете сьвяткувати соботу вашу.

 33. І рече Господь Мойсейові:

 34. Промов до синів Ізрайлевих іскажи: На пятнайцятий день сего місяця семого сьвято кучок, сїм день Господеві.

 35. Первого дня сьвяті збори. Ніякої роботи не робити мете.

 36. Сїм день приносити мете огнянужертву Господеві; восьмого дня будуть сьвяті збори, і принесете огняну жертву Господеві: се сьвяточні сходини, не робити мете жадної роботи.

 37. Се празники Господнї, що зватимете сьвятими зборами, щоб приносити огняні жертви Господеві, жертву всепалення і жертву хлібну, жертву заколену і ливну, кожне свого дня:

 38. Опріч собіт Господніх, і опрічприносів ваших, та й опріч усїх обітниць ваших, і опріч добровільних дарів ваших, що даєте Господеві.

 39. А на пятнайцятий день семогомісяця, як позбираєте вроджай із землі, сьвяткувати мете сьвято Господнє сім день; у первий день буде відпочинок і в восьмий день відпочинок.

 40. 1 поберете собі віття з гарногодерева, гілля пальмового, і гілля широколистого дерева, та вербового, що понад бурчаками, і веселити метесь перед Господом, Богом вашим, сїм день.

 41. 1 сьвяткувати мете се сьвято Господеві сім день що року: установа віковічня в роди ваші; семого місяця сьвяткувати мете се.

 42. У кучках жити мете сїм день;кожен землянин Ізраїльський жити ме в кучках;

 43. Про те, щоб знали роди ваші,що в кучках оселив я синів Ізрайлевих, ЯК ВИВІВ ЇХ 3 ЕгИПЄЦЬКОЇ 8ЄМДЇ. Я Господь, Бог ваш.

 44. І обявив Мойсей сьвята Господнї перед синами Ізрайлевими.

Голова 24.

рече Господь Мойсейові:

 2. Скажи синам Ізрайлевим принести тобі олїі оливної, забиваної, чистої на сьвітло, щоб без перестанку горіли лямпи.

 3. З надвору завіси сьвідчення в соборному наметї ставляти ме їх Арон з вечора до ранку перед Господом повсячасно : установа віковічня в роди ваші.

 4. На сьвітильнику чистому ставляти ме лямпи перед Господом повсячасно.

 5. І візьмеш муки пшеничної та йспечеш із неї дванайцять коржів; по дві десятині єфи нехай буде в одному коржі.

 6. І покладеш їх двома рядами, по